Зеленський відповів на петицію про звільнення Авакова

Президент зазначив, що звільнення Авакова належить до повноважень ВР

Президент Володимир Зеленський відповів на петицію щодо негайного відсторонення від виконання службових обов’язків з подальшим звільнення з посади міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Про це сказано на сайті глави держави.

Зокрема, президент зазначив, що звільнення глави МВС належить до повноважень Верховної ради.

“Звільнення з посади міністра внутрішніх справ України, згідно з Конституцією України, здійснюється за поданням прем’єр-міністра України та належить до повноважень Верховної ради України”, – вказано у відповіді.

Зеленський пояснює, що відповідно до вимог закону член Кабінету міністрів може бути звільнений з посади Радою шляхом прийняття відставки члена уряду за поданою ним заявою про відставку, за поданням прем’єр-міністра України та за власною ініціативою. Глава держави підкреслює, що аналіз чинного законодавства свідчить, що відсторонення від посади та/або звільнення з посад службових осіб президентом можливе стосовно тих осіб, які ним призначаються.

Читайте также:  Тайны бизнеса президента Украины. Опубликовано расследования об офшорах Владимира Зеленского

“Ураховуючи конституційні засади поділу державної влади та правового порядку в Україні, законодавчо визначені підстави для участі президента України у відстороненні від посади та ухваленні рішення щодо звільнення з посади міністра внутрішніх справ України наразі відсутні”, – підсумував президент.

Не набридаємо! Тільки найважливіше! Жми! Підписуйся! Поділись! Читай тільки краще!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *