Запровадження високошвидкісного руху – найважливіший шлях розвитку ринку залізничних пасажирських та вантажних перевезень, – Володимир Омелян

Запровадження високошвидкісного руху – найважливіший шлях розвитку ринку залізничних пасажирських та вантажних перевезень. Про це заявив Міністр інфраструктури України Володимир Омелян під час наради, яка відбулась 19 січня 2018 року. «Це зумовлено, по-перше, необхідністю виведення пасажирських залізничних сполучень на принципово новий якісний рівень, який забезпечить зростання мобільності населення, та, по-друге, необхідністю збереження існуючого пасажиропотоку та залучення додаткових пасажиропотоків, що дозволить збільшити прибутки», – підкреслив Володимир Омелян.

За його словами, цей крок збереже і розвине транзитний потенціал держави від здійснення перевезень і зменшить час на перевезення вантажів у внутрішньому сполученні. Міністр інфраструктури наголосив, що першим напрямком, де могли б реалізуватись дані технології, може стати сполучення Київ-Одеса, Київ – Львів, а в перспективі дану роботу можна продовжити на розвиток сполучення з країнами ЄС та інтеграцією української залізничної системи в європейську, зокрема, у напрямку Польщі, Австрії, Угорщини. «Зважаючи на світовий досвід, для впровадження високошвидкісного залізничного руху необхідно підготувати Технічні Регламенти, національні стандарти, що містять правила і методи досліджень (випробувань) і вимірювань, відповідну нормативну базу тощо. Враховуючи, що ПАТ «Укрзалізниця» володіє великим потенціалом, як технічним, так і досвідом з розробки проектів та їх реалізації, Товариство має виступати лідером та ініціатором даного питання», – запропонував очільник міністерства.

За підсумками наради з метою вирішення питань щодо впровадження високошвидкісного залізничного руху в Україні та заходів (розроблення нормативної документації, стандартів тощо) було вирішено: розробити покроковий алгоритм дій, вивчити світовий досвід запровадження, у тому числі таких лідерів як Німеччина, Іспанія, Франція тощо; залучити до консультацій зарубіжних спеціалістів, у тому числі для консультацій фахівців проекту Twinning в рамках Підтримка Міністерства, визначити пріоритети щодо початку цієї роботи; утворити робочу групу.

Джерело

Читайте также:  Тисяча гривень за вакцинацію буде виплачена на віртуальні платіжні картки через "Дію", - Шмигаль. ВIДЕО

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *