Проведення первинного кваліфікаційного оцінювання суддів – важлива частина судової реформи, адже саме від прозорості цього процесу буде залежати рівень довіри до всієї судової системи.

За заявами ВККС у 2018 році плануэться провести кваліфікаційне оцінювання всіх 5600 суддів. На думку Громадської ради доброчесності, якісно оцінити таку кількість суддів за таких короткий проміжок часу – неможливо. Враховуючи ряд технічних перепон, які створив для ГРД новий регламент ВККС, Громадська рада доброчесності заявила про вихід з процесу кваліфікаційного оцінювання суддів. Ми ж продовжуємо слідкувати за процесом та розповідати про суддів, які будуть проходити оцінювання, на жаль, без належної участі в ньому громадськості.

Знайомтесь, суддя Апеляційного суду Дніпропетровської області – Вікторія Олександрівна Остапенко. Свою суддівську кар’єру Вікторія Олександрівна розпочала у 2002 році, коли була призначена суддею Саксаганського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області. У 2010 році суддя Остапенко переходить працювати до Апеляційного суду Дніпропетровської області, де працює і по цей час.

Нині разом зі 990 суддями Вікторія Остапенко проходить етап співбесід з Вищою кваліфікаційною комісією суддів. Ще до виходу з процесу Громадська рада доброчесності встигла надіслати ВККС негативний висновок щодо Вікторії Олександрівни. Однак комісія не стала розглядати матеріали від ГРД, мотивуючи це неналежним оформленням висновку, та відклала співбесіду із суддею Остапенко на 10 днів. Причиною ж негативного висновку щодо судді стало передусім прийняття нею рішень, перебуваючи в конфлікті інтересів. Так, у 2010 році, суддя звільнила від адміністративної відповідальності директора та бухгалтера ТОВ «Капітал», власником якої є чоловік судді.

Також Громадська рада доброчесності звернула увагу на те, що в паперовій декларації за 2015 рік суддя вказує двох доньок та чоловіка, але в електронній декларації судді за аналогічний період ми знаходимо лише одну доньку та чоловіка. Цікаво, а де ж у 2015 році жила 15-річна дочка судді?

Окрім цього, ГРД інформує про те, що чоловік судді Остапенко Дмитро Володимирович був помічником Народного депутата від партії Регіонів Олексія Петровича Білого в 6-му та 7-му скликаннях. Окрім цього, Дмитро Остапенко та Олексій Білий ведуть спільний бізнес. Зокрема вони є кінцевими засновниками ТОВ «Капітал», ТОВ «РБО Україна», ТОВ «Тондо» та ТОВ «Тондо-інвест».

На сьогодні Олексій Білий є керівником регіональної організації політичної партії «Опозиціний блок»; такий тісний зв’язок судді з представниками політичної партії викликає багато питань щодо її незалежності.

Повертаючись до майнових декларацій судді Остапенко зазначимо, що нами були проаналізовані її декларації за 2013, 2014, 2015 та 2016 роки. За цей період сама суддя задекларувала 701 806 грн, її ж чоловік, який, як вже згадувалось, є власником кількох компаній, декларує 20 036 942 грн.Варто зазначити, що левову частку доходів, а саме майже 17 млн грн, чоловік судді отримав у 2016 році як дохід від підприємницької діяльності лише з однієї зі своїх організацій ТОВ «Тондо-інвест».

Источник

от Igryk

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.