Як співробітники відомого вишу та їх родичі привласнювали квартири у елітних новобудовах.

Програма «Гроші» викрила будівельну аферу. Журналісти дослідили схему, по якій державні квартири дістаються деяким викладачам і керівникам Київського національного університету будівництва і архітектури. Зокрема, колишньому завідувачу кафедри організації і управління Сергію Ушацькому та його дітям Андрію та Оксані (працює викладачкою). В них, як з’ясували журналісти, є нерухомість майже в усіх будинках, які зводили державні університетські фірми «Інвестжитло» та «Інвестбуд-3000» під керівництвом Сергія Ушацького.
Чоловік помер у 2015, залишивши скандальний «спадок»: аферу, через яку Київ втратив щонайменше 10 відсотків квартир у елітній багатоповерхівці на вулиці Гоголівській, 45 загальною площею понад 5000 квадратних метрів. Ці квартири університетська фірма-забудовник мала віддати місту у розрахунок за надану ще у 2004 році земельну ділянку. Втім з’ясувалось, що Сергій Ушацький нібито взяв у борг у киянина Костянтина Галатенка 40 мільйонів гривень, за які потім віддав увесь будинок на Гоголівській, 45. Незаконність оборудки була очевидною, оскільки передане майно завкафедри Сергію Ушацькому не належало.
Як розповідають журналісти, афера ґрунтувалась на підробних документах позики та фальшивих судових рішеннях. Це ж нещодавно довели в прокуратурі Подільського району. У відомстві повідомили про арешт керівника апарату одного із районних судів та екс-прокурора, які збагачувались на державному та комунальному майні: «Упродовж 16-17 років вказані особи, вступивши у злочинну змову та використовуючи службові повноваження… за допомогою підроблених судових рішень відчужили та у подальшому заволоділи житловим будинком на вулиці Гоголівській, чим спричинили державі… збитки у сумі понад 19 мільйонів гривень».
Більше про все це міг би розказати син покійного Сергія Ушацького – Андрій, який працював разом з батьком. Проте відповідати на питання журналістів програми «Гроші» він не захотів, натомість напав на знімальну групу із кулаками й погрозами.
«Із рівноваги його виводить просте питання: яким чином він став інвестором університетського довгобуду, який його покійний батько-викладач віддав за рахунок дивної позики у 40 мільйонів. Також ми хотіли довідатись, як він став власником нерухомості в інших будинках, які будував його батько, тобто фірма університету», – пояснюють журналісти.
Після цілої низки махінацій скандальний будинок на Гоголівській, 45 врешті решт опинився в якості внеска у статутному капіталі фірми-привида ТОВ «Уніком Сервіс». Але у родин із квартирної черги й інвесторів все ж таки є шанс отримати своє, пообіцяв журналістам проректор КНУБА Олександр Хоменко: «На сьогоднішній час є обтяження по земельній ділянці , є кримінальне провадження. Питання вирішується, і докладається максимум зусиль компанією «Інвестбуд-300», за сприяння університету».

Державна будівельна афера на сотні мільйонів гривень

Як співробітники відомого вишу та їх родичі привласнювали квартири у елітних новобудовах.Програма «Гроші» викрила будівельну аферу. Журналісти дослідили схему, по якій державні квартири дістаються деяким викладачам і керівникам Київського національного університету будівництва і архітектури. Зокрема, колишньому завідувачу кафедри організації і управління Сергію Ушацькому та його дітям Андрію та Оксані (працює викладачкою). В них, як з’ясували журналісти, є нерухомість майже в усіх будинках, які зводили державні університетські фірми «Інвестжитло» та «Інвестбуд-3000» під керівництвом Сергія Ушацького. Чоловік помер у 2015, залишивши скандальний «спадок»: аферу, через яку Київ втратив щонайменше 10 відсотків квартир у елітній багатоповерхівці на вулиці Гоголівській, 45 загальною площею понад 5000 квадратних метрів. Ці квартири університетська фірма-забудовник мала віддати місту у розрахунок за надану ще у 2004 році земельну ділянку. Втім з'ясувалось, що Сергій Ушацький нібито взяв у борг у киянина Костянтина Галатенка 40 мільйонів гривень, за які потім віддав увесь будинок на Гоголівській, 45. Незаконність оборудки була очевидною, оскільки передане майно завкафедри Сергію Ушацькому не належало. Як розповідають журналісти, афера ґрунтувалась на підробних документах позики та фальшивих судових рішеннях. Це ж нещодавно довели в прокуратурі Подільського району. У відомстві повідомили про арешт керівника апарату одного із районних судів та екс-прокурора, які збагачувались на державному та комунальному майні: «Упродовж 16-17 років вказані особи, вступивши у злочинну змову та використовуючи службові повноваження… за допомогою підроблених судових рішень відчужили та у подальшому заволоділи житловим будинком на вулиці Гоголівській, чим спричинили державі… збитки у сумі понад 19 мільйонів гривень».Більше про все це міг би розказати син покійного Сергія Ушацького – Андрій, який працював разом з батьком. Проте відповідати на питання журналістів програми «Гроші» він не захотів, натомість напав на знімальну групу із кулаками й погрозами. «Із рівноваги його виводить просте питання: яким чином він став інвестором університетського довгобуду, який його покійний батько-викладач віддав за рахунок дивної позики у 40 мільйонів. Також ми хотіли довідатись, як він став власником нерухомості в інших будинках, які будував його батько, тобто фірма університету», – пояснюють журналісти. Після цілої низки махінацій скандальний будинок на Гоголівській, 45 врешті решт опинився в якості внеска у статутному капіталі фірми-привида ТОВ «Уніком Сервіс». Але у родин із квартирної черги й інвесторів все ж таки є шанс отримати своє, пообіцяв журналістам проректор КНУБА Олександр Хоменко: «На сьогоднішній час є обтяження по земельній ділянці , є кримінальне провадження. Питання вирішується, і докладається максимум зусиль компанією «Інвестбуд-300», за сприяння університету».

Geplaatst door Гроші op Woensdag 20 juni 2018

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *