У понеділок, 19 серпня, православні християни відзначають одне із дванадцяти головних релігійних свят – Преображення Господнє. В народі воно має назву Яблучний Спас.

Як говорить Євангеліє, в цей день Господь преобразився на горі Фавор: лице Його засяяло, як сонце, а одяг став білим, як сніг. Так Спаситель показав перед учнями своє істинне призначення.

OBOZREVATEL підготував інформацію про традиції, заборони та прикмети цього дня.

Яблучний Спас: традиції свята

Головний символ свята – яблуко. Вважається, що людина дозріває подібно яблуку, чиї плоди спочатку зелені, а з часом наливаються соком та фарбами. Так само поступово віряни сприймають світло Всевишнього.

Традиційно в цей день у храмах відбуваються урочисті богослужіння і обряди освячення кошиків вірян. Звичайно ж, освячуються яблука, разом з ними ягоди, фрукти та овочі.

Господині печуть в цей день як просто яблука, так і яблучні пироги. Часто день Яблучного Спаса називають святом, яким зустрічають осінь. Також молебні проводяться в садах, починається збір, заготівля яблук та інших плодів на зиму.

Заборони на Свято Преображення Господнього (Яблучний Спас)

Надто суворих заборон на Яблучний Спас немає. Та все ж не треба забувати про те, що свято припадає на період Успенського посту. А це означає, що від шумних гулянок та пишних застіль цього дня варто утриматися.

Не варто також у свято проводити генеральне прибирання, будівельні та городні роботи.

Як і в будь-який інший день, на Спаса треба утриматися від сварок та негативних емоцій. Подейкують, що неприємності, які побажаєш в цей день іншому, повернуться сторицею.

Прикмети на свято Яблучного Спаса

В народі Яблучний Спас називали днем зустрічі осені. А прислів’я каже наступне: “Прийшов Спас – готуй рукавички про запас”. Загалом же на свято, спостерігаючи за природою, можна визначити погоду на найближчий час.

  • Чисте безхмарне небо – треба готуватись до морозної зими.
  • Яка погода на Спаса – така і на Покрову.
  • До 19 серпня листя на деревах почало жовкнути – скоро прийде похолодання.

Не набридаємо! Тільки найважливіше! Жми! Підписуйся! Поділись! Читай тільки краще!

от Avtor

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.