“Вакарчука зненавидять, щойно він стане президентом”. Західні оглядачі коментують перспективи української зірки
“Принаймні він точне не прагне обібрати країну до нитки” – пише про Вакарчука Джеймс Міллер
Святослав Вакарчук справляє враження кандидата у президенти України. Таку реакцію у колишнього американського посадовця, екс-посла США у Росії Майкла Макфола викликав виступ українського співака у ході міжнародної конференції YES-2018.
YES 2018. Майбутнє України. Виступ Вакарчука Святослава• UA https://www.youtube.com/watch?v=vm-7H-YLufo• Eng https://www.youtube.com/watch?v=G0kNsuhz8Go
Geplaatst door Святослав Вакарчук op Zaterdag 15 september 2018
Напередодні американське видання The New York Times оприлюднило статтю про Вакарчука.
“Пристрасть та тексти Вакарчука вплинули не лише на юрбу, яка тремтіла і стрибала із захватом та підспівуванням, але і на результат революції. Серед тих, хто зібрався на його концерті на Майдані Незалежності в грудні 2013 року, були десятки тисяч шанувальників, що залишили конкуруючий, проурядовий захід, щоб відвідати його виступ. Ця подія, як багато хто казав у той час, суттєво перемістила симпатії вулиці до опозиції”, – відзначає, серед іншого, матеріал.
Tymoshenko seems to be listening to Vakarchuk intently pic.twitter.com/DdmeimdBW5
— Ian Bateson (@ianbateson) September 15, 2018
У ході YES-2018 Вакарчук виступив із промовою, у ході якої заявив, що шляху до ЄС та НАТО для України має передувати “шлях верховенства права” та ін.
Svyatoslav I. Vakarchuk, frontman of Ukraine's most popular band, sang the protest anthems for two popular uprisings on Kiev's Maidan Square, only to become disappointed with the new leaders. Now he is considering running as a candidate himself https://t.co/yZCEjITbFy
— New York Times World (@nytimesworld) September 15, 2018
Промова співака привернула увагу оглядачів, серед яких і колишній посол США у Росії Майкл Макфол, який в останній час привертає найбільше уваги як активний критик адміністрації Дональда Трампа та Кремля.
“Прекрасний виступ Вакарчука. Як на мене, він звучав як кандидат у президенти. Пощастило Україні з багатьма дуже сильними кандидатами у президенти”, – твітнув про Вакарчука екс-дипломат.
Great performance by @s_vakarchuk @yes_ukraine . He sounded like a presidential candidate to me. Ukraine is fortunate to have so many strong presidential candidates! pic.twitter.com/kCj3RdT46t
— Michael McFaul (@McFaul) September 15, 2018
На виступ Вакрачука (більше про нього можна дізнатись на сайті конференції) звернули увагу й інші оглядачі-міжнародники.
Так, на думку, Леоніда Рагозіна, хоча можлива участь Вакарчука у президентських виборах здається “ковтком свіжого повітря”, без відповіді залишаються ключові питання, які і дозволять оцінити його якість:
“За що він, власне, виступає? Чи здібний він лідер? Чи усвідомлює він, що вигравши вибори, стрімко перетвориться на людину, яку всі ненавидять?”, – твітує Рагозін.
Vakarchuk’s possible presidential bid feels like a breath of fresh air for Ukraine, yet it would be interesting to find out:
1. What he stands for?
2. Is he a capable leader?
3. Does he realize he’ll turn into country’s most hated man in no time after winning election?— Leonid Ragozin (@leonidragozin) September 15, 2018
За інформацією сайту YES, у ході виступу на конференції Вакарчук заявив, що владу в Україні мають взяти в свої руки люди, яким дійсно довіряє суспільство.
Святослав Вакарчук додав, що готовий працювати задля змін у країні. «Я готовий міняти країну. Я не думаю, що «грати в політику» – це хороше формулювання для тих речей, про які ми зараз говоримо. Я вже втомився від цих ігор у політику. Вони вже 27 років цим займаються, і я не хочу, щоб ми «гралися в політику» – хочу, щоб щось робили», – сказав лідер гурту «Океан Ельзи».
Коментуючи виступ Вакарчука, Джеймс Міллер, відомий міжнародний коментатор подій в Україні, відзначив, що Вакарчук обмежився критикою українських політиків, але не виявив готовності йти в політику, щоб змінити ситуацію.
При цьому, на думку Міллера, Вакарчук однозначно має переваги у порівнянні з іншими.
“Про неполітика Вакарчука може точно сказати одне – він єдиний із присутніх у залі, щодо кого можна бути впевненим – він не прагне обібрати країну до нитки”, – твітує Міллер.
I will say this about non-politicians Vakarchuk — he's the only one in the room whom we can be sure isn't trying to rob this country blind #YESUkraine2018
— James Miller (@Millermena) September 15, 2018
Конференція YES проходить у Києві з 13-го по 15-те вересня. Цього року її спеціальним гостем став зірковий співак Боно з гурту U-2. Минулими роками гостями конференції ставали Дональд Трамп, актор Кевін Спейсі та вчений Стівен Гокінг.