В Україні втричі зросла кількість магазинів секонд-хенду

Майже половина завезеного з-за кордону одягу становлять вживані речі.

Поносити і повернути – в Німеччині з’явилися секонд-хенди, в яких одяг можна не купувати, а позичити.

Відродження second hand: українці повертають моду на вживані речі
В Україні поки що секонди – традиційні, але варто сказати, що їхня кількість останнім часом зросла втричі. Нині ношені речі в Україні становлять 45% від усього імпорту одягу. І ці магазини неабияк популярні серед українців.

Про це йдеться в сюжеті програми “Сніданок з “1+1”.

Купівельна спроможність українців від 2014-го скоротилася втричі. Нова сукня чи сорочка для більшості – тепер недоступна розкіш. Адже навіть демократичні бренди лякають цінниками з трьома нулями. Тому половина українців відмовляється від нових речей на користь ношених, а секонд-хенди ростуть як гриби після дощу.

У секондах можна купити брендові речі. Те, що у звичайному магазині коштує тисячі, тут можна придбати, скажімо, за 300 грн.

Та все ж, чи безпечне таке дешеве задоволення? Хвороби й негативна енергетика від попереднього власника – основні контраргументи. Вторинний одяг проходить сильну обробку спеціальним газом – формальдегідом. І він, кажуть хіміки, дуже шкідливий:

“Так, формальдегід небезпечний. Він і канцероген. І взагалі токсична речовина. Але він гарно вбиває хвороботворні організми. Тому після такої обробки у мікробів, які там теоретично можуть бути, немає жодних шансів”.

Саме тому в секондах часто є специфічний запах. Після купівлі вторинний одяг таки варто ретельно пропрати.

Для багатьох європейців секонд – це не лише економія, а й можливість знайти щось ексклюзивне. Ба більше – за символічну плату поділитися своїми вбраннями з іншими.

У Німеччині, наприклад, секонд переселився в Інтернет. Новий вид обміну вбранням називають одяготекою. Тут не треба годинами перебирати купу суконь і вистоювати в черзі в день завозу. За невелику абонплату клієнт може взяти собі на місяць чотири одиниці одягу. Тобто позичити – як книги в бібліотеці. Вбрання надсилають поштою. Часто й самі клієнтки надають свої сукні для користування іншим.

Поки багато українців досі соромляться зізнаватися, що одягаються у секонд-хендах. А модний глянець Vogue називає Київ найкращим містом для дешевого і якісного шопінгу. В секондах модниці з усього світу полюють на ексклюзив. Вторинного одягу не цураються навіть голлівудські зірки, такі як Джулія Роббертс та Джонні Депп. Аби знайти щось вартісне, треба добряче попорпатися в горах одягу. Джулії Роббертс, наприклад, це так добре вдається ,що її ношену сукню на нагородженні “Оскара” зацінили світові ЗМІ.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *