У Верховній Раді України зареєстровано проект закону щодо лібералізації умов ввезення на територію України старих автомобілів. Зазначеними змінами ставки акцизного податку встановлюються в залежності від робочого об’єму циліндрів двигуна незалежно від року випуску транспортного засобу.

Про це повідомляє прес-служба парламенту. Передбачається, що зниження акцизного податку у свою чергу призведе до зниження суми ПДВ, оскільки база його нарахування враховує також суму нарахованого акцизу

Законопроект передбачає внесення змін до Податкового кодексу України, якими знижуються ставки акцизного податку на експлуатовані транспортні засоби з двигуном внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням та з кривошипно-шатунним механізмом з робочим об’ємом циліндрів двигуна не більш як 2200 куб. см та на транспортні засоби з двигуном внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення (дизелем або напівдизелем).

Визначені законопроектом умови пропонується поширити на вже завезені з території країн ЄС автомобілі, за умови здійснення їхньої першої реєстрації протягом 3 місяців з моменту набуття чинності закону.

На сьогодні лише за офіційною статистикою таких автомобілів в Україні – близько 2 млн. За умови офіційного розмитнення експлуатованого автомобіля з ЄС його кінцева вартість в середньому зростає більш удвічі.

Зазначається, що скасування ввізного мита здатне знизити вартість таких автомобілів незначною мірою, тоді як головним фактором, що впливає на зростання вартості, є неадекватні розміри акцизного податку на експлуатовані автомобілі, які в десятки разів перевищують відповідні ставки для нових автомобілів з аналогічним робочим об’ємом циліндрів двигуна.

Джерело

от Igryk

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.