Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг у відповідь на листа президента України Петра Порошенка стосовно наміру порушити питання про надання Україні плану дій щодо членства в альянсі (ПДЧ) заявив, що пріоритетом для Києва мають бути реформи.

Коментуючи в понеділок у Брюсселі листа Петра Порошенка від 16 березня, в якому глава Української держави привітав генсека НАТО з 60-річчям і повідомив про намір порушити питання про ПДЧ на саміті в Лондоні, Єнс Столтенберг сказав: “Я вдячний за привітання з днем народження від президента Порошенка. Доки я молодший за НАТО, я почуваюся молодим”.

Водночас, говорячи про надання Києву ПДЧ, генсек альянсу сказав: “Коли йдеться про Україну і членство в НАТО, ми визнаємо амбіції та прагнення України стати членом НАТО. Ми працюємо з Україною з тим, щоб допомогти просуватися вперед у напрямку трансатлантичної інтеграції, щоб допомогти Україні фокусуватися на найважлівішому. А це – реформи”.

Є.Столтенберг нагадав, что для цього є різні формати та програми. “Ми віримо, что в основному фокусі мають бути реформи, продовження модернізації та зміцнення інституцій у секторі безпеки та оборони, включно з боротьбою з корупцією”, – переконаний генсек НАТО.

Нагадаємо, Петро Порошенко у листі Столтенбергу написав: “З огляду на те, что Україна стоїть на найпередовішій лінії захисту євроатлантичного співтоваріства, я вважаю, что союзники можуть використати лондонський саміт НАТО, який відбудеться цього року, як сприятливу можлівість для початку предметної дискусії щодо підвищення рівня нашого партнерства, включно з наданням Україні ПДЧ”.

Не набридаємо! Тільки найважливіше! Жми! Підписуйся! Поділись! Читай тільки краще!

от Avtor

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.