Уряд Нідерландів ухвалив рішення відмовитися від використання антивірусного програмного забезпечення компанії «Лабораторія Касперського».

Про це заявив міністр безпеки та юстиції Нідерландів Фердинанд Грапперхаус у листі до парламенту, – передає Громадське.

«Це запобіжний засіб, ухвалений з точки зору національної безпеки», — зазначив Грапперхаус.

Компанії, що займаються питаннями захисту, також повинні припинити використання програм «Касперського».

Міністр заявив, що компанія підпорядковується російському законодавству і її можуть зобов’язати підкоритися інтересам російських розвідувальних служб. Він також зауважив, що у Росії є наступальна кібер-програма, яка зокрема націлена на Нідерланди.

Водночас він повідомив, що в Нідерландах не було конкретних випадків зловживання з боку російської компанії, але цього не можна виключати в майбутньому.

«Уряд прийшов до висновку, що ризик кібершпіонажу і саботажу через антивірусне програмне забезпечення Касперського існує», — заявив Грапперхаус.

Вжиті заходи відносяться тільки до антивірусного програмного забезпечення Kasperky Lab, але не до інших продуктів або послуг компанії.

Раніше Twitter заборонив рекламу послуг «Лабораторії Касперського».

Нагадаємо, уряд Литви запідозрив програмне забезпечення «Лабораторії Касперського» в загрозі національній безпеці.

Наприкінці минулого року Трамп підписав закон про заборону використання програм «Лабораторії Касперського» в урядових структурах США через те, що воно може використовуватися Росією для шпигунства.

Софт «Лабораторії Касперського» підозрювали у шпигунстві за урядом Британії. Один із найбільших банків Британії відмовився від програм «Касперського».

Источник

от Igryk

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.