Українців штрафуватимуть за кожен день прострочення по абонплаті за газ: у чому підступ

В Україні за новими правилами за кожний день прострочення абонплати за газ доведеться платити штраф в двократному розмірі. Карати будуть в тому випадку, якщо внесли гроші після 20-го числа місяця, за який вноситься платіж.

Про це йдеться в ухвалених правилах НКРЕКП. Важливо враховувати, що нараховувати запізнення будуть не до того дня, як відправили виплати, а до того моменту, поки вони не будуть зараховані на рахунок постачальника комунальної послуги. З огляду на те, що місячний розмір абонплати, залежно від обсягів споживання і регіону, може досягати 300 і більше грн, місячна прострочення збільшить цю суму до 600 грн.

Читайте также:  Тайны бизнеса президента Украины. Опубликовано расследования об офшорах Владимира Зеленского

Українці мають право не вносити абонентську плату  тільки після розірвання договору з оператором ГРМ.

Розмір абонентської плати вважається виходячи із споживання за минулий рік (з 1 жовтня 2018-го по 30 вересня 2019-го). Весь газ в кубометрах, які витратили, множать на тариф і ділять на 12 місяців. Те, що вийшло – абонплата.

З 1 січня 2020-го ввели абонплату за газ. Платити доведеться за інфраструктуру.

Російський “Газпром” після декількох місяців переговорів уклав з українським “Нафтогазом” новий контракт на транзит газу. Таке рішення дозволить Україні зберегти транзит газу (а це близько 3% ВВП), а в Росії – позбутися арбітражних позовів.

Читайте также:  Тайны бизнеса президента Украины. Опубликовано расследования об офшорах Владимира Зеленского

obozrevatel

Не набридаємо! Тільки найважливіше! Жми! Підписуйся! Поділись! Читай тільки краще!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *