Минулого тижня американське фінансове видання «Bloomberg» написало, що внаслідок запровадження безвізового режиму, ймовірно, побільшала кількість українців, які їдуть до Європейського Союзу. Переважно – до Польщі, Чехії та Італії, як пише видання, люди їдуть по високі зарплати, тим самим рятуючи економіку цих країн. «Bloomberg» вказує, що протягом 2015-2017 років близько 1 мільйона наших співвітчизників поїхало працювати за кордон в пошуках кращого життя, зокрема, в країни ЄС, а також у Росію та Білорусь.

Автор: Євгенія Дроздова

Ми вирішили перевірити, як запровадження безвізу вплинуло на кількість українців, що виїжджають до Європи. Виявилось, що жодних сенсацій не відбулось. За даними Державної прикордонної служби, які наводить Держстат, у 2017 році кількість українців, які подорожували до Європи у приватних справах, особливо не збільшилась. Тобто, в 2017 році Європу відвідали 16 млн 478 тис. 395 осіб – проти 15 млн 839 тис. 444

у 2016 році.

Йдеться про перетини кордону: тобто, поїздки однієї людини, яка тричі перетинала кордон, у цих даних позначені, як три перетини.

Найчастіше наші громадяни їдуть до Польщі, Угорщини, Румунії, Словаччини, Італії і Німеччини. Кордони цих країн українці щороку перетинають понад 100 тис. разів.

Збільшення кількості перетинів польського кордону, ймовірно, пов’язане з “човниковою торгівлею”, коли українці регулярно їздять до Польщі по товари. Про це детально читайте тут.

Нещодавно були змінені правила, за якими можна ввозити товари, і встановлені певні обмеження. Отже, якщо наше припущення правильне, то згодом ми побачимо зменшення кількості перетинів польського кордону.

Державна прикордонна служба не збирає інформацію щодо того, скільки осіб перетинали кордон, скільки з них повернулись назад, а скільки, можливо, й досі перебувають за кордоном – лише інформацію щодо кількості перетинів кордону. Як пояснили у відділі взаємодії із засобами масової інформації Державної прикордонної служби, за необхідності вони можуть подивитись інформацію стосовно якоїсь конкретної людини, проте не рахують тих, хто виїхав і повернувся, або не повернувся.

Джерело

от Igryk

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.