Україна планує продати заарештовані “вишки Бойка, які належали державній газодобувній компанії Черноморнефтегаз.

Про це заявив генеральний прокурор Юрій Луценко, передає УНІАН.

Луценко зазначив, що у Генпрокуратури є рішення суду про накладення арешту і передачі Агентству конфіскованих активів двох бурових установок.

Він також додав, що зараз вишки знаходяться на території тимчасово окупованого Криму, але це не завадить юридично продати їх якомусь бажаючому суб’єкту, який потім може почати процес їх повернення у свою власність або стягнення грошей з окупаційної влади РФ. Сума реалізації цих вишок не буде така висока, як у випадку продажу подібного неарештованого майна.

Раніше повідомлялося, що Луценко заявив, що ГПУ не змогла знайти доказів причетності нардепа Бойка до справи про “вишки Бойка”

Нагадаємо, у 2011 році держпідприємство Чорноморнафтогаз придбало дві глибоководні бурові платформи по $400 млн кожна. Угоди були оформлені через посередників, що дало привід запідозрити корупцію. У 2013 році норвезька фірма Ferncliff повідомила, що у 2012 році продала бурову установку через свою дочірню фірму безпосередньо Нафтогазу за $220 млн, тоді як у Нафтогазі заявляли, що придбали її через Ризьку судноверф за $400 млн.

У 2014 році обидві вежі відійшли у власність Росії, коли був анексований Крим. При цьому, вони залишалися на Одеському родовищі, яке знаходиться набагато ближче до материкової частини України, ніж до півострова. У грудні 2015 року РФ відвела “вишки Бойка” ближче до Криму.

У січні український суд заарештував захоплені Росією бурові установки.

Джерело

от Igryk

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.