Україна посіла останнє місце у рейтингу фінансової грамотності громадян

Україна розділила це місце із сусідньою Польщею. Україна посіла останнє місце в рейтингу фінансової грамотності серед країн Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР), розділивши це місце за кількістю балів із сусідньою Польщею.

«Щодо результатів України у мене є дві новини – гарна і погана. Почнемо з поганої: Україна, на жаль, за індексом фінансової грамотності, розрахованим у результаті опитування, посіла останнє місце серед країн ОЕСР із балом 11,6. Позитив у тому, що це місце ми розділили з нашим сусідом Польщею, що вселяє трохи оптимізму», – сказала заступник керівника проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» Юлія Вітка під час презентації результатів дослідження. За її словами, опитування проводилось у всіх областях України серед громадян різного рівня добробуту віком від 18 до 79 років, й похибка становить плюс/мінус 2%. Згідно з представленою інфографікою, країни-лідери за рівнем фінансової грамотності – це Франція, Норвегія і Канада з показниками індексу 14,9, 14,6 і 14,6, відповідно.

Читайте также:  Тайны бизнеса президента Украины. Опубликовано расследования об офшорах Владимира Зеленского

За результатами дослідження, найнижчий бал із фінансової грамотності у громадян нашої країни у віковій групі від 18 до 24 років, найвищий – у групі від 25 до 34 років. Також результати опитування свідчать, що близько половини українців не заперечують проти ухилення від сплати податків, але при цьому переважна більшість громадян хочуть бачити, як витрачаються їхні податки.

При цьому, 50% опитаних визнали, що не завжди оплачують свої рахунки вчасно. Найчастіше це стосується оплати оренди, газу та електроенергії.

Не набридаємо! Тільки найважливіше! Жми! Підписуйся! Поділись! Читай тільки краще!

Читайте также:  Тайны бизнеса президента Украины. Опубликовано расследования об офшорах Владимира Зеленского

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *