Шевченківський районний суд міста Києва опублікував причини, чому відпустив на поруки чотирьох народних депутатів активіста Федорченка. Його підозрюють у поранені поліцейського під час масових сутичок під стінами суду, коли був розгляд справи мера Одеси Геннадія Труханова.

У суді заявили, що вирішили відмовити у задовленні клопотання слідчого про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою до підозрюваного. Його відпустили на поруки чотирьох народних депутатів – Семенченка, Парасюка, Соболєва та Костенка.

“При ухваленні зазначеного рішення, слідчим суддею враховано дані про особу підозрюваного Федорченка О.М., його соціальний статус, наявність у нього міцних соціальних зв’язків, а також його репутацію захисника національних інтересів держави, що підтверджують долучені до матеріалів клопотання копії документів, зокрема, посвідчення про нагороду медаллю “За доблесну службу”, – йдеться в повідомленні суду.

При цьому суддя вирішив, що запобіжний захід у вигляді тримання під вартою є занадто суворим та невиправданим, оскільки не відповідає ступеню ризиків у кримінальному провадженні, які приведені у клопотанні слідчого.

Крім того, варто зазначити, що Олександр Федорченко має на утриманні двох неповнолітніх дітей, неодноразово отримав поранення, пов’язані із виконанням обов’язків військової служби, нагороджений памʼятним нагрудним знаком “Ілловайськ-2014”, нагрудним знаком “За доблесну службу”, медаллю “Захиснику вітчизни”.

Нагадаємо, 17 лютого суд відпустив на поруки нардепів активістів, затриманих біля Солом’янського райсуду Києва. Зокрема, йдеться про активістів Федорченка, Чудовського та Чхетію, які були затримані за сутички з правоохоронцями під час суду над мером Одеси Геннадієм Трухановим, під час однієї з сутичок було поранено поліцейського.

Після цього рішення міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що ініціюватиме припинення охорони судів співробітниками Нацполіції та Нацгвардії. Окрім того, він відібрав нагородну зброю, з якої стріляли у поліцейського під судом над Трухановим.

Джерело

от Igryk

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.