Міністерка фінансів Оксана Маркарова допомогла своєму чоловіку Данилу Волинцю через його АкордБанк інвестувати 230 млн гривень у держоблігації (ОВДП) на дуже вигідних умовах.

Про це повідомляє видання “СБУ” з посиланням на дані Компромат.leaks. Зазначається, що Волинцю належить 75% акцій банку, через який і провернули схему.

Водночас міністерство, яким керує Маркарова, розмістило гривневі ОВДП з прибутковістю до 18,5% річних. Так, тільки за перше півріччя 2019 року активи АкордБанку виросли на 500 млн гривень – до 2,3 млрд грн.

“Зі свого боку інвестиції банку в цінні папери збільшилися із 60 тисяч гривень до 230 млн грн. Серед покупців ОВДП також є російські “інвестори”, що не дивно, адже свого часу журналісти знайшли зв’язок між банківським бізнесом братів Клюєвих часів Віктора Януковича та Маркарової”, – пише видання.

OBOZREVATEL проведе детальне розслідування і встановить всіх державних службовців, які купували ОВДП. Оскільки у факті такої покупки є ознаки корупції. Зокрема, за нашими даними, серед інших до скуповування ОВДП причетний нинішній глава “Укроборонпрому” і колишній міністр економічного розвитку й торгівлі Айварас Абромавічус.

У випадку з кейсом Маркарової, якби така ситуація трапилася у США, то її б уже посадили до в’язниці. Адже чиновниця є інсайдеркою інформації, оскільки саме міністри фінансів визначають ключову ставку за ОВДП. Варто зазначити, що інсайдерам по всьому світу заборонено брати участь в інвестиціях, до яких вони мають безпосередній стосунок.

Додамо, що не можна одночасно бути особою, яка працює з випуском ОВДП, і особою, яка визначає процентну ставку з цінних паперів та одночасно займатися скупкою. У випадку з чоловіком Маркарова була зацікавленою особою і її дії мають ознаки корупції.

Маркарова і Волинець

Маркарова і Волинець

Як відомо, у 2012 році брати Клюєви призначили Маркарову головою Наглядової ради свого АктивБанку. Уже в 2013 році її чоловік став номінальним (фіктивним) власником фінустанови, через компанію “ІТТ-інвест”, якою він володіє.

“Під управлінням Маркарової, банк видавав кредити афілійованим із Клюєвими юридичним особам. Клюєви, використовуючи службове становище, розвивали ринок сонячної енергетики в Україні. У державних банків вони взяли кредитів на понад 0,5 мільярда євро. В афері, найімовірніше, міг бути замішаний і Волинець, оскільки тоді він був членом Наглядової ради державного Ощадбанку, який також кредитував Клюєвих”, – йдеться в матеріалі.

За даними видання, за допомогою Маркарової Волинець зміг значно збільшити свої доходи. Він навіть придбав квартиру у США на 278 кв. м, вартість якої ретельно приховувалася.

Раніше директор Державного бюро розслідувань Роман Труба заявив, що сума збитків від незаконних схем із використанням облігацій внутрішньої держпозики становить десятки мільйонів доларів, а до махінацій причетні нардепи.

“Нині є інформація про розкрадання і зловживання під час відчуження та купівлі державних облігацій. За попередніми даними, сума збитків становить десятки мільйонів доларів, і до цієї схеми також причетні народні депутати України”, – розповів Труба.

Як повідомляв OBOZREVATEL, міністерка фінансів Оксана Маркарова задекларувала за 2018 рік 632,3 тис. грн зарплати і ще 687 тис. грн від здачі нерухомості в оренду. До того ж відсотки, продаж цінних паперів, дивіденди у 2018 році принесли їй та чоловіку майже 9 млн грн. Разом – приблизно 10,3 млн грн.

Не набридаємо! Тільки найважливіше! Жми! Підписуйся! Поділись! Читай тільки краще!

от Avtor

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.