У Раді хочуть встановити штрафи за порушення правил перевезення дітей

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 10130 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо порушення правил перевезення дітей».

Законопроектом пропонується встановити адміністративну відповідальності за порушення правил перевезення дітей, передбачених у Правилах дорожнього руху.

Правилами дорожнього руху визначено, що забороняється перевозити дітей, зріст яких менше 145 см або тих, що не досягли 12-річного віку, – у транспортних засобах, обладнаних ременями безпеки, без використання спеціальних засобів, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу; дітей до 16-річного віку в кузові будь-якого вантажного автомобіля; організовані групи дітей у темну пору доби.

Читайте также:  Штраф

Разом з тим, відсутність законодавчої норми щодо відповідальності за порушення правил перевезення дітей, призводить до їх вибіркового використання. Це призводить до масового ігнорування встановлених правил перевезення дітей, а особливо, до ігнорування в користуванні автокріслами, хоча наслідком може стати загибель дитини.

«В країнах з високим рівнем безпеки руху штраф складає значну частину від доходу і тому більшість водіїв перевозять дітей в автокріслах. Наприклад, у Німеччині порушники правил платять штраф у розмірі 60 євро, Чехії – 78 євро, Естонії – до 400 євро, Польщі – 35 євро», – зазначають автори законопроекту.

Читайте также:  Гроші на інтернет сільським громадам: встигніть до 10 квітня!

Зокрема, пропонується, аби порушення правил перевезення дітей тягнуло за собою накладення штрафу на водія в розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 грн).

Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною десятою цієї статті, –

тягне за собою накладення штрафу на водія в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Під транспортними засобами слід розуміти всі види автомобілів, трактори та інші самохідні машини, трамваї і тролейбуси, а також мотоцикли та інші транспортні засоби.

Автори законопроекту зазначають, що необхідність прийняття законопроекту обумовлена значним рівнем смертності та травматизму на українських дорогах. Чималу частку серед постраждалих становлять саме діти.

Читайте также:  Пенітенціарна пробація

Не набридаємо! Тільки найважливіше! Жми! Підписуйся! Поділись! Читай тільки краще!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *