Перемовини Міжнародного валютного фонду з владою України стосовно законопроекту про створення Вищого антикорупційного суду тривають. Про це у відповідь на запит УНН зазначив постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман.

Перемовини із владою України стосовно законопроекту про створення Вищого антикорупційного суду тривають”, — зазначив Люнгман.

За його словами, метою цих дискусій є запровадження передумов для існування незалежного та наділеного довірою суду, що відповідатиме очікуванням народу України та домовленостям, досягнутим у контексті програми реформ, що підтримується МВФ.

Постійний представник МВФ наголосив на тому, що в процесі створення суду важливо, щоби Рада експертів — до складу якої увійдуть незалежні експерти із вагомим та загальновизнаним досвідом у боротьбі з корупцією — була наділена вирішальною роллю у визначенні того, чи кандидати на посаду судді Антикорупційного суду мають необхідну кваліфікацію.

“Незалежні експерти мають бути подані до складу Ради міжнародними організаціями з бездоганною репутацією та актуальним послужним списком участі у підтримці антикорупційних заходів в Україні. Рекомендації Ради експертів мають бути прерогативою. Таким чином, дискваліфіковані Радою експертів кандидатури не підлягатимуть подальшому розгляду в процесі відбору”, — заявили у МВФ.

Нагадаємо, 23 травня Верховна Рада почала розгляд у другому читанні законопроекту про Вищий антикорупційний суд. За словами голови Верховної Ради Андрія Парубія, раніше були проведені переговори з Венеційською комісією щодо узгодження дискусійних норм законопроекту про Антикорупційний суд, в ході яких було узгоджено 13 із 14 рекомендацій.

Як повідомляв УНН, неузгодженою позицією стало право вето для міжнародної ради експертів.

Пізніше народний депутат України Іван Вінник повідомив про відсутність компромісного рішення з Міжнародним валютним фондом щодо повноважень накладання вето радою міжнародних експертів.

Спікер парламенту заявив, що Верховна рада України має завершити розгляд законопроекту про Антикорупційний суд у цей четвер, 7 червня.

У той же час у БПП заявили, що іноземні експерти отримають право вето в Антикорупційному суді.

Джерело: УНН

от Igryk

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.