У Києві розмістили 77 рекламних щитів з обличчям антикорупціонера Чумака за сотні тисяч гривень на місяць

Білборди з обличчям заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань запобігання та протидії корупції Віктора Чумака буквально заполонили Київ. Оренда 77 рекламних щитів в столиці при цьому повинна була обійтися йому в досить велику суму. Про це повідомляють “Буквы”.
Журналісти вирішили дізнатися вартість оренди одного рекламного щита у компанії, на білбордах якої була розміщена реклама антикорупціонера.

“Майданчиків в самому центрі, наприклад, Хрещатику, метро Університет і так далі, у нас зараз немає – взагалі ніяких. Можу запропонувати місце в районі Політеху (метро “Політехнічний інститут”, – прим. ред.). Але там білборд розташований в напрямку Окружної : тобто, людина, щоб його побачити, повинна рухатися з центру Києва на виїзд”, – розповіла менеджер з роботи з клієнтами Олена.

Незважаючи на те, що це місце далеко від самого центру Києва, в прайсових рейтингах компанії воно віднесене до так званої зони №1 – тобто, найдорожчої. Оренда білборда форматом три на шість (три метри – висота, шість – довжина), обійдеться в 9800 грн на місяць. Це разом з ПДВ. Але до цієї суми треба додати друк самого плаката, який буде розміщений на білборді, а це ще 450 гривень. Тобто, оренда одного білборда в найдорожчій зоні Києва і друк плаката буде коштувати більше 10 000 гривень. Рекламні зони простіше (спальники і не самий центр), обійдуться дешевше, в середньому, на одну-дві тисячі гривень.

За ту ж суму на плакаті можна розмістити партійну символіку, треба тільки надати копії реєстрації партійного знака.

“Політичною рекламою і агітацією це вважатися не буде, тому що зараз не шестидесятиденний термін, коли проводиться агітація перед виборами”, – пояснила менеджер.

Тож, якщо рахувати, виходячи з середньої вартості оренди білборда в вісім-дев’ять тисяч гривень (враховуючи прайсовую зональність), то розміщення 77 рекламних щитів Віктора Чумака, обійшлося в 600-700 тисяч гривень.

Всього Чумак володіє будинком під Києвом і має у співвласності (разом з членами сім’ї) квартиру в столиці. У нього є кілька земельних ділянок.

Загальний дохід депутата за весь 2017 рік, згідно з декларацією, становив 650 тисяч гривень – це враховуючи 40 тисяч гривень, які він отримав як компенсацію за проїзд територією України.

Тобто, враховуючи, вартість всіх рекламних щитів, річна зарплата політика (якби він відмовився їсти, пити, платити за газ, світло і обслуговувати авто) якраз би покрила місячну оренду всіх білбордів. Хоча, можливо, оренда була оплачена з заощаджень: у нього і дружини на банківських рахунках зберігається понад 50 тисяч доларів.

У коментарі журналістам Чумак заявив, що всього білбордів дійсно було встановлено 77, але ні за один з них він не платив.

“Замовник не я, а громадський рух “Хвиля”, гроші були взяті за рахунок внесків громадян, що беруть участь в цьому громадському русі. Я всього лише дав згоду на розміщення свого обличчя”, – сказав Віктор Чумак.

На питання, навіщо йому, в принципі, знадобилися ці білборди, Віктор Чумак відповів: “щоб люди зрозуміли основну проблему суспільства – недосконалість устрою влади олігархів”. Правда, навіщо для пояснення цієї думки знадобилося друкувати своє обличчя – Віктор Чумак відповісти не зміг.

“Я ж все-таки політик. І доношу цю ідею”, – сказав він.

Що стосується громадського руху “Хвиля”, який заплатив за білборди нардепа, то, відповідно до все тієї ж декларації Віктора Чумака, – він сам є її членом і входить до керівних органів.

“Хвиля” і особисто Віктор Чумак брали участь в акціях і мітингах разом з “Рухом нових сил” Михеїла Саакашвілі. Крім того, за даними ЗМІ, Віктор Чумак зібрався балотуватися в Президенти України на найближчих виборах.

Нагадаємо, соціальна реклама, від якої відхрестилися в ГПУ, веде до оточення Луценка.

Источник

Читайте также:  Тайны бизнеса президента Украины. Опубликовано расследования об офшорах Владимира Зеленского

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *