У Кабміні пояснили, чому “завис” закон про військові пенсії

Згідно із законом про військові пенсії в Україні досі тривають дискусії. Про це в інтерв’ю “Сегодня” розповів заступник міністра соціальної політики Микола Шамбір.

“Я б не сказав, що ситуація з військовими – це щось нове. Проблемна ситуація у нас була і щодо цивільних пенсій. … Щоб вирішити це питання у цивільних пенсіонерів, було прийнято закон. Ми осучаснили пенсії. Починаючи з 2019 року, відбуватиметься щорічний їх перерахунок, і тепер не потрібно буде окремого рішення ні Верховної Ради, ні Кабміну. Все буде робитися в автоматичному режимі, і кошти повинні будуть передбачатися в бюджеті, тому що вже є чинний закон.
По суті, така ж проблема у військових пенсіонерів. Необхідні зміни до закону, які передбачатимуть як вирішення наявних проблем, так і постійну індексацію пенсій”, – пояснив Шамбір.

Він зазначив, що Кабмін уже підготував відповідний закон, але його затвердження просувається повільно.

“Тому Кабінет міністрів ухвалив рішення зробити підвищення військових пенсій з 1 січня 2018 року. Проблема наболіла. Час спливає, і вирішувати проблему треба. Ми готувалися до цього рішення і були передбачені кошти для цього кроку. Саме тому ми ухвалили таке рішення про перерахунок пенсій. Це повністю не вирішує проблему, оскільки його далі потрібно допрацьовувати. Але… пенсіонери не повинні бути заручниками бюрократичної машини”, – зазначив заступник міністра.

За словами Шамбіра, складнощі виникли через те, що нові підходи викликають незгоду частини політиків, проте в Кабміні впевнені, що результат буде досягнутий.

Як раніше заявляв прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, військові пенсіонери почнуть отримувати підвищені пенсії вже з 1 травня, а в квітні вони можуть розраховувати на отримання доплат за січень, лютий і березень. 51 тисячі військових пенсіонерів виплатили доплати за січень-березень. Відповідно до рішення уряду, середній розмір підвищення пенсій – 1500 грн.

Джерело

Читайте также:  Тайны бизнеса президента Украины. Опубликовано расследования об офшорах Владимира Зеленского

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *