Ми, представники й представниці криворізьких та національних ЗМІ, звертаємося до ГУНП у Дніпропетровській області із вимогою термінового проведення прес-конференції щодо резонансної ДТП у Кривому Розі – не пізніше 24 квітня.

Нагадаємо, 17 квітня у середмісті Кривого Рогу відбулась трагічна аварія, внаслідок якої загинуло 9 криворіжців, десятки зазнали травм різного ступеню тяжкості. Попри те, що з моменту трагедії минув майже тиждень, жодних публічних заяв перших або інших уповноважених осіб системи МВС не було, хоча ця ДТП набула значного суспільного резонансу на території всієї України. 

Просимо надати слово на прес-конференції слідчому відділу розслідування злочинів у сфері транспорту слідчого управління ГУНП в Дніпропетровській області, старшому лейтенанту поліції Микиті Гаркавому. 

Також просимо залучити до брифінгу представників та представниць Управління патрульної поліції у Кривому Розі, виконкому міської ради (зокрема – відділу транспорту і зв’язку, управління благоустрою та житлової політики) та керівників компанії-перевізника “Північтранс”. Також запрошуємо приєднатися до конференції представників ПАТ “АрселорМіттал Кривий Ріг”, оскільки трагедія забрала життя працівників підприємства.

Зокрема, ми потребуємо даних щодо швидкості руху авто марки “Mazda-6”, спростування або підтвердження інформації про можливу підміну водія, несправності та переповненості маршрутного таксі тощо.

З повагою ставлячись до інтересів слідства та дотримання прав підозрюваних, постраждалих і всіх причетних та присутніх під час ДТП, просимо повідомити ЗМІ лише ту інформацію, розголошення якої не нашкодить слідству та не порушить прав людини.

Також, з огляду на наявність у медіапросторі різного роду чуток, просимо розглянути можливість офіційно опублікувати відео із камер відеоспостереження, аби громадкість могла пересвідчитись у сказаному слідством.

Брак офіційної інформації стосовно обставин ДТП підвищує градус напруженості суспільства та породжує чутки, котрі можуть нашкодити причетним і непричетним до події та перешкодити правосуддю.

ДТП 17 квітня – далеко не перша (нагадаємо, про трагедію на Сумській у Харкові та аварію 13 квітня у Кривому Розі, в якій дивом не постраждали десятки пішоходів). 
Тому ми, журналістська спільнота, закликаємо Міністерство внутрішніх справ і Національну поліцію України найближчим часом провести спільний брифінг, на якому уповноважені особи доповіли б суспільству про те, яких саме заходів збираються вжити правоохронні структури щодо зменшення трагедій на дорогах країни. 
Нагадаємо, в багатьох країнах Європи держави намагаються реалізувати так званий план Zero Death, Нульової смертності, який демонструє прекрасні показники. На якому шляху наразі Україна – питання поки відкрите.

Ми прагнемо конструктивного спілкування і готові до пошуків шляхів співпраці, необхідної громаді.

Про рішення щодо часу та місця проведення прес-конференції просимо повідомити на офіційному сайті Нацполіції у Дніпропетровській області та за телефоном 0969215304.

Журналісти та громадські діячі: 

 1. “Перший Криворізький”, головна редакторка Софія Скиба
 2. 0564.ua, Світлана Романенко
 3. Інформаційне агентство “Експерт-КР”, головна редакторка Ольга Гончар
 4. Телеканал Zik, регіональна редакторка Ірина Главацька
 5. “Перший Криворізький”, кореспондент Анна Севостьянова
 6. Філія ПАТ “НСТУ” “Криворізька регіональна дирекція “Криворіжжя”, кореспондент Тетяна Якимчук
 7. Юлія Рацибарська, Радіо Свобода
 8. Юлія Шевченко, журналіст сайту “krivbass.city”
 9. Редакція ТРК “Рудана”
 10. Редакція каналу “34”
 11. Редакція каналу “Перший міський. Кривий Ріг”
 12. ГО “Діємо разом”
 13. ГО “Щира справа”
 14. Об’єднання солдатських матерів Криворіжжя
 15. ГО “Всеукраїнське об’єднання “Визвольний рух”
 16. ГО “Громадський коледж”
 17. ГО “Сприяння ЗСУ та НГУ”
 18. Редактор сайту «Оглядач Криворізький», Олег Подкопаєв
 19. Валерія Мальченко, регіональна представниця ГО “Інститут масової інформації” у Дніпропетровській області
 20. Валентина Кривда, кореспондент газети Криворізького міського правозахисного товариства “Промінь Просвіти Є”

Цей список підписантів та підписанток попередній і буде оновлюватись.

Представників і представниць медіа, ГО чи медіафрілансерів, які хочуть підписати, звернення просимо поставити свої прізвища за посиланням.

Джерело

от Igryk

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.