Суди і слідчі відмовляються розслідувати справу щодо американського лоббі Тимошенко

Солом’янський суд Києва відмовив у скаргах Центру протидії корупції на бездіяльність антикорупційних органів, які відмовилися розпочати розслідування за фактами незаконного збагачення народної депутатки та кандидатки у Президенти Юлії Тимошенко.

Про це йдеться у повідомленні ЦПК.

Зазначається, що наприкінці 2018 року представники організації надіслали заяви до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) та Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) з відповідними копіями документів, що свідчать про приховані витрати Тимошенко на послуги американських лобістів.

У ЦПК додали, що антикорупційні органи мали протягом 24 годин внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості та розпочати розслідування, але досі цього не зробили, і це стало причиною звернення організації до суду.

“Однак Солом’янський районний суд Києва відмовився брати на себе відповідальність і виконувати вимоги закону”, – заявили в організації.

Повідомляється, що суддя Максим Вишняк 28 грудня 2018 року відмовив у задоволенні скарги до САП.

Активісти наголосили, що у рішенні суддя зазначив про те, що заява не містить ознак злочину, при цьому взагалі не проаналізувавши факти, наведені в заяві.

також повідомляється, що іІнша суддя Олена Букіна, яка розглядала скаргу ЦПК до НАБУ, 29 грудня 2018 року, вирішила перенести засідання у зв’язку з неявкою представників НАБУ.

Зазначається, що посилаючись на значну завантаженість суду, суддя Букіна призначила засідання аж 14 лютого 2019, що підтверджує аудіозапис засідання, але провела засідання 14 січня, відмовивши у задоволенні скарги через начебто неявку представників ЦПК.

“Будь-який політик тим більше кандидат у президенти повинен відповідати за свої вчинки. Наведених у наших заявах фактів більш ніж достатньо, щоб почати розслідування щодо можливого незаконного збагачення Юлії Тимошенко. Однак ані антикорупційні органи, ані суди не хочуть брати на себе відповідальність”, — коментує голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Нагадаємо:

•Раніше повідомлялося, що , американська фірма “Two Paths LLС” у лютому 2018 року найняла піар-компанію “Avenue Strategies Global LLC” представляти інтереси Юлії Тимошенко.
•Усього йшлося про виплату 390 тис доларів у 2018 році піарнику, який також обслуговував президента США Дональда Трампа.
•Прізвище Тимошенко, як особи, якій надають лобісьські послуги, безпосередньо згадується в офіційній звітності піар-компанії, поданій до Департаменту юстиції США.
•У деклараціях депутатки немає статків, що відповідають витратам у 390 тис доларів. Відтак незрозуміле походження грошей на послуги американських лобістів може свідчити про незаконне збагачення Тимошенко.
•Сама голова фракції “Батьківщина” і кандидатка у президенти Юлія Тимошенко двічі відмовилася відповідати на запитання журналіста “Схеми” про походження десятків тисяч доларів на оплату послуг американських лобістів.

www.pravda.com.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *