Суд визнав недопустимими всі докази у справі, здобуті військовою прокуратурою під час розслідування, оскільки всі слідчі дії виходили за межі її повноважень.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок Жовтневого райсуду м. Дніпропетровська від 2 квітня.

Йдеться про обвинувачення у вимаганні хабара колишнього слідчого в особливо важливих справах 1 відділення слідчого відділу УСБУ в Запорізькій області Євгена Лихосенка.

Вирок набуває чинності протягом 30 діб з дня проголошення, якщо на нього не буде подано апеляцію.

Суд зазначив, що військова прокуратура не мала права розслідувати справу, оскільки розмір хабара становив 30 тис доларів і на момент внесення відомостей до ЄРДР 31.12.2015 перевищував 500 розмірів мінімальної заробітної плати. А тому ця справа була підслідна НАБУ.

У судовому засіданні встановлено, що військовою прокуратурою вживались заходи для передачі кримінального провадження до НАБУ, однак постановою генерального прокурора підслідність визначена за військовою прокуратурою Дніпропетровського гарнізону Південного регіону. З цього приводу суд зауважив, що прокурор проігнорував пряму норму закону, ч. 5 ст. 36 КПК, що забороняє доручати розслідування справ підслідних НАБУ іншим органам.

Єдиними належними та допустимими доказами обвинувачення суд визнав показання потерпілого та свідків, які були допитані безпосередньо в судовому засіданні.

Однак суд вирішив, що самі лише показання потерпілого та його брата про факти вимагання слідчим СБУ грошей за непритягнення до кримінальної відповідальності та повернення комп’ютерної техніки не можуть бути покладені в основу обвинувального вироку. Адже потерпілий був особою, стосовно якої готувалась підозра, і був, ймовірно, зацікавлений в дискредитації слідчого, а свідок є братом потерпілого, який з родинних мотивів може свідчити на користь брата.

Водночас показання потерпілого і свідка спростовуються показаннями інших свідків, допитаних в судовому засіданні, зокрема, працівників УСБУ в Запорізькій області.

24 грудня 2015 року співробітники СБУ провели обшук і вилучили комп’ютерну техніку. Слідчі дії велись у справі за ч.2 ст.332 КК (незаконне переправлення через державний кордон).

Наступного дня, 25 грудня, слідчий СБУ зустрівся у ресторані з власником техніки і начебто висунув йому вимогу про передачу $30 тис за непритягненння до відповідальності і повернення майна. Як стверджував заявник, такі вимоги озвучувались повторно, згідно з матеріалами суду, щонайменше п’ять разів.

Сам екс-слідчий вину не визнав і в судовому засіданні від показів відмовився.

6 січня 2016 року працівники прокуратури одягли на заявника камеру і дали пакет з грошима, серед яких були несправжні гривні, а також 5000 доларів, надані самим заявником. На відео зафіксовано, як чоловікові повернули частину техніку, а решту слідчий пообіцяв віддати, коли принесе ще грошей. Далі, зі слів заявника, слідчий щось запідозрив і відмовився з ним спілкуватись. В лютому 2016-го слідчі СБУ повідомили заявника про підозру, затримали, а суд взяв під варту, але той вийшов під заставу. В червні 2016 справу проти нього закрито в зв’язку з відсутністю складу злочину, однак оргтехніку до цього часу не повернуто.

У матеріалах справи є рапорти двох слідчих СБУ за січень 2016, які повідомляли про спробу передачі хабара і намагання вплинути на слідство. За несанкціоновані зустрічі з фігурантом справи і несвоєчасну доповідь про наявність компрометуючих обставин керівництво виписало слідчим сувору догану.

Джерело

от Igryk

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.