Суд виправдав митника від хабара, бо військова прокуратура запізно внесла дані до ЄРДР

Суд виправдав начальника відділу митного оформлення № 1 митного поста «Південний термінал» Київської митниці  ДФС за відсутністю події злочину.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 4 лютого.

За матеріалами справи, у квітні-травні 2017 митник нібито отримав 800 доларів від керівника ТОВ «Електромобілі» за безперешкодне розмитнення 8 автомобілів з електричними двигунами. Його дії кваліфіковано за ч.1 ст.368 КК.

Суд з’ясував, що датою надходження матеріалів правоохоронних та контролюючих державних органів про виявлення злочину є «26 січня 2017 року», з правовою кваліфікацією «ч.3 ст.368 КК України», з наступною фабулою: з повідомлення Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБ України, службові особи Київської митниці ДФС України ОСОБА_5, ОСОБА_6 та ОСОБА_7 налагодили механізм одержання неправомірної вигоди від суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності за не перешкоджання у розмитненні транспортних засобів у зоні діяльності митного поста «Димитрово».

Постановою військової прокуратури Київського гарнізону Центрального регіону від 26 червня 2017 року було виділено матеріали щодо обставин, що стосуються обвинуваченого. Однак про підозру йому повідомили ще 25 травня за ч.3 ст.368 КК, а згодом змінили на ч.1 ст.368 у тому ж провадженні.

Суд зробив висновок, що повідомлення про підозру обвинуваченому, та інші слідчі дії, здійснені органом досудового розслідування на зібрання доказів для доведення вини за ч.1 ст.368 КК, здійснені з порушенням встановленого порядку, без внесення відомостей до ЄРДР, а тому є недопустимими.

Суд ухвалив виправдувальний вирок за відсутністю події злочину і закрив справу.

Жми! Подписывайся! Читай только лучшее!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *