Окружний адміністративний суд Києва постановив виплатити колишньому прокурору Костянтину Кулику 1 мільйон 149 тисяч гривень невиплаченого заробітку.

Джерело: прес-служба ОАСК

Деталі: Військового прокурора військової прокуратури сил антитерористичної операції Костянтина Кулика у квітні 2017 року було звільнено з військової служби у запас. У жовтні 2019 року він подав до суду на Генпрокуратуру щодо невиплаченого заробітку.

Суд повідомляє, що відділ роботи з кадрами у семиденний строк після отримання наказу про звільнення кулика не направив до відповідного військового комісаріату примірник його особової справи з метою взяття останнього на військовий облік.

Дослівно: “Зокрема, судом встановлено, що розмір одноразової грошової допомоги в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний календарний рік служби, який мав бути виплачений позивачу, становив 468 217, 80  грн.

А оскільки час затримки виплати ГПУ такої суми, станом на час прийняття судового рішення, складав 663 робочі дні, судом, на підставі вимог 117 КЗпП України було, в тому числі, зобов’язано відповідача виплатити Кулику К.Г. його середній заробіток за весь час затримки у розмірі 1 149 734, 82 грн”.

Передісторія:

 • У квітні 2017 року Костянтина Кулика було звільнено з посади прокурора АТО і призначено заступником начальника Департаменту міжнародно-правового співробітництва.
 • В листопаді 2019 року Генеральний прокурор Руслан Рябошапка підписав наказ про звільнення з органів прокуратури скандального прокурора Костянтина Кулика.
 • На початку грудня джерела “Української правди” повідомили, що олігарх Ігор Коломойський намагається влаштувати Кулика на роботу в СБУ, аби той займався справами проти його конкурентів. Про це також повідомив колишній нардеп Сергій Лещенко.
 • На початку листопада стало відомо, що Кулик незаконно побудував додатковий поверх на кількасот квадратних метрів в елітному житловому комплексі Diplomat Hall у Києві. Будівництво відбувалося під під час розслідування його незаконного збагачення.
 • У 2016 році Кулику пред’явили обвинувачення у незаконному збагаченні на суму 2,8 млн грн. Зокрема, на матір прокурора і матір його дітей Ірину Німець оформлено низку об’єктів нерухомості в центрі Києва.
 • Після декриміналізації статті про незаконне збагачення суд продовжив судити Кулика по недіючій статті, бо не знайшов можливості закрити справу на стадії судового розгляду.
 • Наприкінці березня Кулик нібито висунув підозри представникам оточення президента Петра Порошенка. У ГПУ заперечили це й викликали його на допит. Але карати Кулика не стали.
 • Тодішній президент Петро Порошенко заявляв, що Кулик “отримав наказ” від олігарха Ігоря Коломойського звинуватити його у втручанні у “справу Курченка”.
 • Кулик заявляв, що не зустрічався з Коломойським та його оточенням в Ізраїлі та Австрії.
 • Кулик також заявляв, що Порошенко і його соратники разом із керівництвом Генпрокуратури втручалися у розслідування провадження стосовно Сергія Курченка та його ймовірних спільників.
 • Коломойський говорив, що “переховував Ложкіна”, коли, Кулик хотів вручити колишньому голові Адміністрації президента Порошенка Борису Ложкіну підозру.
 • The New York Times повідомляло, що український прокурор Костянтин Кулик склав англомовне досьє на 7 сторінок про корупцію Хантера Байдена – сина колишнього віце-президента США, чим сприяв боротьбі, яка призвела до розслідування щодо президента Дональда Трампа.
Українська правда

Не набридаємо! Тільки найважливіше! Жми! Підписуйся! Поділись! Читай тільки краще!

от Avtor

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.