Сенат США не проголосував за імпічмент Трампа

Сенат США відхилив звинувачення проти президента Дональда Трампа за двома статтями – зловживання владою та перешкоджання роботі Конгресу. Відтак, процедура імпічменту щодо американського глави держави завершилась.

Першим у Сенаті відбулося голосування проти Трампа за статтею “зловживання владою”. Відповідне рішення підтримали 48 сенаторів, ще 52 висловилися проти.

Після цього сенатори голосували за другу статтю – “перешкоджання Конгресу”. Її підтримали 47 американських чиновників, а 53 виступили проти виступили.

Відтак, у Сенаті США не набралося дві третини (67) голосів, які були необхідні для визнання Трампа винним і зняття його з посади президента.

Читайте также:  Тайны бизнеса президента Украины. Опубликовано расследования об офшорах Владимира Зеленского

За відставку Трампа голосували усі демократи, а проти виступили його однопартійці-республіканці. Щоправда, один сенатор Республіканської партії від штату Юта Міт Ромні проголосував за статтю імпічменту – “зловживання владою”. Він став першим політиком в історії США, який підтримав звинувачення проти президента зі своєї ж партії.

Чому Трампу хотіли оголосити імпічмент

  • Розслідування про можливість імпічменту Дональду Трампа розпочалося у вересні 2019 року. Причиною став лист від співробітника спецслужб про ймовірний тиск лідера США на Україну.
  • Зокрема, у телефонній розмові 25 липня 2019 року Трамп нібито пообіцяв Володимиру Зеленському, що стосунки між країнами покращаться, якщо Україна поновить розслідування у справі газової компанії Burisma. До цієї компанії причетний син головного конкурента Трампа на президентських виборах Джо Байдена.
  • 25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму розмови. Її текст засвідчує: Трамп таки говорив Зеленському, що “було б добре”, якби той вивчив справу Байдена.
  • Згодом через український скандал у Палаті представників Конгресу оголосили початок формальної процедури імпічменту президента США.
  • 19 грудня 2019 року Дональд Трамп став третім президентом США після Ендрю Джонсона і Білла Клінтона, щодо якого Палата представників США проголосувала за імпічмент.
Читайте также:  Тайны бизнеса президента Украины. Опубликовано расследования об офшорах Владимира Зеленского

24tv.ua

Не набридаємо! Тільки найважливіше! Жми! Підписуйся! Поділись! Читай тільки краще!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *