Росія висилає 23 британських дипломатів і припиняє роботу Британської Ради

Росія оголосила персонами нон грата 23 дипломатичних співробітників посольства Великобританії і припиняє діяльність на території Федерації Британської Ради.

У Лаврова зазначають, що 17 березня у МЗС РФ був викликаний посол Великобританії Лорі Брістоу і йому вручили ноту про видворення з федерації та оголошення персонами нон-грата 23 співробітників посольства Великобританії у Москві.

Такі дії у Кремлі назвали відповіддю британській стороні на “провокації і бездоказові звинувачення”, пов’язані з отруєнням у Солсбері колишнього російського військового розвідника Сергія Скрипаля.

У МЗС РФ також повідомили, що відкликають свою згоду на відкриття Генерального консульства Великобританії у Санкт-Петербурзі та припиняють роботу Британської Ради на території Росії.

Британська сторона попереджена, що в разі, якщо будуть зроблені подальші дії недружнього характеру щодо Росії, російська сторона залишає за собою право прийняття інших заходів у відповідь,
– лякають у Лаврова.

4 березня у британському місті Солсбері отруїли колишнього російського військового розвідника Сергія Скрипаля. Разом з ним було отруєно і його 33-річну доньку Юлію. Їх обох доправили до реанімації у критичному стані.

12 березня прем’єр-міністр Британії Тереза Мей заявила, що Скрипаль міг бути отруєним розробленою Росією бойовою нервово-паралітичною речовиною. Через це у Лондоні повідомили про видворення з Великобританії 23 російських дипломатів та призупинення дипломатичних контактів з Росією на високому рівні.

16 березня міністр закордонних справ Великобританії Борис Джонсон заявив, що наказ отруїти Скрипаля міг віддати особисто президент Росії Володимир Путін.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *