Росія ініціює засідання Радбезу ООН у зв’язку з ухваленням Радою Закону про українську мову

Російська Федерація просить скликати засідання Ради безпеки ООН у зв’язку з ухваленням Верховною Радою України Закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, про це повідомив спікер постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко.

“Сьогодні стало відомо, що делегація Російської Федерації звернулася до голови Ради безпеки ООН із проханням скликати засідання у зв’язку з прийняттям Верховною Радою України Закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної “. Засідання може відбутися наступного понеділка”, – повідомив він.

Читайте также:  Тайны бизнеса президента Украины. Опубликовано расследования об офшорах Владимира Зеленского

Він підкреслює, що функціонування української мови в Україні жодним чином не загрожує міжнародному миру і безпеці, підтримання яких є завданням Радбезу ООН, тому “коментувати по суті це абсурдне звернення, яке здивувало не лише Україну, немає сенсу”.

“Цей закон – наше внутрішнє питання, яке в Кремлі намагаються політизувати”, – зазначає Ніколенко.

Він розцінює такі дії Росії як спробу маргіналізувати ключовий світовий майданчик у політиці безпеки, “перетворити його в якесь вечірнє шоу в стилі першого російського каналу пропаганди”.

“Рішення про дату і час проведення засідання має схвалити голова. У травні це – Індонезія”, – додав Ніколенко.

Читайте также:  Тайны бизнеса президента Украины. Опубликовано расследования об офшорах Владимира Зеленского

Як повідомлялося, 25 квітня Верховна Рада ухвалила в другому читанні і в цілому законопроект про мову. Поправки до документа парламентарії розглядали на пленарних засіданнях майже два місяці, з 28 лютого.

15 травня Президент України Петро Порошенко підписав мовний закон, зазначивши його виняткову збалансованість.

Не надоедаем! Только самое важное! Жми! Подписывайся! Поделись! Читай только лучшее!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *