На засіданні в середу, 14 лютого, Кабінет Міністрів прийняв рішення про новий механізм використання коштів для надання фінансової підтримки громадським об’єднанням ветеранів – на конкурсній основі.

Про це “Новинарні” повідомили в прес-службі Міністерства соціальної політики.

“14 лютого Кабінет Міністрів України прийняв постанову „Деякі питання надання фінансової підтримки громадським об’єднанням ветеранів”, якою визначено, що кошти, передбачені в бюджеті на фінансову підтримку всеукраїнських громадських об’єднань ветеранів, заходи з відвідування військових поховань і військових пам’ятників та увічнення пам’яті загиблих під час воєн та військових конфліктів розподіляються за результатами проведеного конкурсу, а їх розподіл затверджується Мінсоцполітики”, – йдеться в повідомленні.

“Якщо раніше фінансувалася статутна діяльність об’єднань ветеранів, то ця постанова створює новий механізм конкурсного відбору проектів у підтримку ініціатив громадських організацій через подання відповідних пропозицій, з тим, щоби фінансувати їхню практичну діяльність в рамках чинного законодавства”, – цитує прес-служба слова міністра Андрія Реви.

“Разом з цим, усі заходи, які фінансуватимуться за кошти державного бюджету, проходитимуть через громадську експертизу”, – заявив міністр Андрій Рева, представляючи проект зазначеної постанови.

“Дожали”, – так прокоментував рішення Кабміну ветеран АТО Віталій Кузьменко, член робочої групи, яка працювала над проектом нової постанови.

У коментарі “Новинарні” Кузьменко зазначив, що новий проект внесли сьогодні, його підтримали “з голосу”.

“Це проект над яким ми працювали. Він якраз впроваджує конкурсний відбір соціальних проектів для ветеранів”, – сказав АТОвець.

За словами Віталія Кузьменка, нова постанова вступить в силу з моменту публікації.

Він нагадав, що на попередньому засіданні, 7 лютого, Кабінет Міністрів з подачі Мінсоцу, всупереч пропозиціям робочої групи, проголосував за “стару” схему фінансування ветеранських громадських організацій при Міністерстві соцполітики. Відтак та ветеранські ГО було виділено 500 тис. гривень за “старою” схемою (без конкурсу, на статутну діяльність).

“Тепер оскаржуємо в суді минулі зміни і, відповідно, виділені кошти”, – сказав Кузьменко.

“Це ще не все. Тепер треба контролювати, щоб [нашу постанову] не споганили в процесі впровадження”, – додав він.

Варто зазначити, що цього дня, 14 лютого, Кабмін пікетували кілька десятків ветеранів АТО і громадських активістів, які вимагали прийняти нову схему фінансування ветеранських ГО і скасувати стару постанову №176, а також відставити міністра Реву.

“Через Михайла Шевченка з департаменту комунікацій КМУ передали на Гройсмана колективне звернення з чітко розписаним вимогами”, – повідомив учасник акції Роман Кулик.

Він зауважує, що прийняту Кабміном постанову потрібно перевірити на предмет змін і допрацювань Мінсоцом.

https://www.facebook.com/romanvkulyk/posts/1582002458535097

Джерело

от Igryk

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.