Рада скасувала держфінансування партій, які не подолали 5-відсоткового бар’єру

Верховна Рада 2 жовтня ухвалила законопроект, який скасовує державне фінансування для партій, що не змогли подолати 5-відсотковий бар’єр на виборах. Раніше фінансування надавали партіям, які набрали більше 2% голосів.

Законопроект підтримали 237 народних депутатів, 233 з них – члени партії «Слуга народу».

Документ 29 серпня вніс у Раду президент України Володимир Зеленський.

У серпні Національне агентство з питань запобігання корупції ухвалило рішення, згідно з яким державне фінансування мали отримати 11 політичних партій, які брали участь у дострокових парламентських виборах. Право на отримання державного фінансування статутної діяльності отримали: «Слуга народу», «Опозиційна платформа – За життя», «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», «Європейська солідарність», «Голос», «Радикальна партія Олега Ляшка», «Сила і честь», «Опозиційний блок», «Українська стратегія Гройсмана», «Партія Шарія» та «Всеукраїнське об’єднання «Свобода».

Читайте также:  Тайны бизнеса президента Украины. Опубликовано расследования об офшорах Владимира Зеленского

Згідно з рішенням НАЗК, партія «Слуга народу» у 2020 році отримає близько 225 мільйонів гривень щорічно, «Опозиційна платформа – За життя» 68 мільйонів, «Батьківщина» – майже 43 мільйонів гривень. «Європейська солідарність» та «Голос» – 74 та 62 мільйони гривень (вони отримають додаткове фінансування за гендерний баланс).

radiosvoboda.org

Не набридаємо! Тільки найважливіше! Жми! Підписуйся! Поділись! Читай тільки краще!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *