Верховна Рада дозволила трансплантацію органів за умови, що донор надав на неї письмовий дозвіл. За прийняття відповідного законопроекту №2386а-1 у цілому проголосували 255 депутатів при мінімально необхідних 226, передають Українські Новини.

Відповідно до законопроекту, після дачі письмової згоди особі надається картка потенційного донора й інформація про нього вноситься до Єдиної державної інформаційної системи трансплантації.

Ця інформація буде конфіденційною.

Також документом визначено, що заяву про надання дозволу на трансплантацію може бути відкликано заявником.

Крім того, при кожній установі охорони здоров’я (акредитованих міністерством) будуть створені спеціалізовані об’єднання трансплантології, а також буде введено обов’язкове функціонування в цих закладах етичних комітетів.

Ці комітети будуть перевіряти волевиявлення реципієнтів, контролювати діяльність установ охорони здоров’я щодо недопущення порушення принципів добровільності й безкорисності при здійсненні трансплантації.

Відповідно до законопроекту, порушення встановленого законом порядку трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів людини і тварини буде каратися штрафом від 100 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або виправними роботами на строк до 2 років, або позбавленням волі на строк до 3 років із позбавленням права обіймати посади й займатися відповідною діяльністю на строк до 3 років або без такого.

За вилучення в людини шляхом примусу або обману органів із метою трансплантації будуть карати позбавленням волі до 5 років.

За ті ж дії, скоєні стосовно особи в безпомічному стані або яка перебуває в матеріальній чи іншій залежності, каратимуть позбавленням волі на строк від 5 до 7 років.

Крім того, за незаконну торгівлю органами й іншими анатомічними матеріалами будуть карати позбавленням волі на строк від 7 до 10 років.

от Igryk

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.