Прокурор із Запоріжжя подав скаргу на Луценка

Заслужений юрист із Запоріжжя подав скаргу на Юрія Луценка за здійснення політичної агітації  на користь президента Петра Порошенка.

Юрій Луценко повинен бути притягнутий до відповідальності за те, що перебуваючи на посаді прокурора дозволив собі усупереч закону здійснювати політичну агітацію за  Петра Порошенка, як за кандидата на посаду Президента. Саме про це йдеться у дисциплінарній скарзі на дії Генерального прокурора України, направленої до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів .

У скарзі зазначається про порушення Генеральним прокурором принципу політичної нейтральності у зв’язку із участю останнього в політичному заході — форумі «Від Крут до Брюсселя. Ми йдемо своїм шляхом», що відбувся 28 січня 2019 року у Києві, учасники якого фактично висловили публічну підтримку Петру Порошенку щодо його участі у майбутніх виборах Президента України.

Читайте также:  Тайны бизнеса президента Украины. Опубликовано расследования об офшорах Владимира Зеленского

«… Луценко Ю.В., діючи умисно, розуміючи, що займана ним посада забороняє участь у політичній агітації, проте свідомо нехтуючи вимогами чинного законодавства, з підстав зневажливого та зверхнього ставлення до Законів України, здійснюючи фактично політичну діяльність в інтересах Порошенка П.О., використовуючи своє службове становище, виступив під час вказаного форуму з агітаційною промовою на підтримку Порошенка П.О., як кандидата в Президенти України.» — зокрема зазначається в дисциплінарній скарзі.

У дисциплінарній скарзі вказується, що неналежна поведінка Юрія Луценка полягає  у вчиненні дій, що порочать звання прокурора і можуть викликати сумнів у його об’єктивності, неупередженості та незалежності, у чесності та непідкупності органів прокуратури; грубе порушення правил прокурорської етики.

Читайте также:  Тайны бизнеса президента Украины. Опубликовано расследования об офшорах Владимира Зеленского

Скаргу на Юрія Луценка подав наш земляк, відомий запоріжець, Почесний працівник прокуратури України, Державний радник юстиції 3 класу (що відповідає званню – генерал-майор), відомий своєю активною громадською діяльністю щодо організації Євромайдану та протестних акцій проти «режиму Януковича» у 2013-2014 роках — Шацький Олександр Леонідович.

Тривалий час Олександр Шацький також очолював Прокуратуру Запорізької області та перший з прокурорів областей домігся обвинувального вироку у суді для осіб, причетних до розгону протестних акцій у регіонах.

Олександр Шацький

Кодекс професійної етики та поведінки прокурорів встановлює, що професійна діяльність прокурорів ґрунтується зокрема на принципах політичної нейтральності. Прокурор не може належати до  політичної партії, брати участь у політичних акціях, мітингах, страйках та залучати до них підпорядкованих працівників, публічно демонструвати свої політичні переконання (стаття 22 Кодексу).

Читайте также:  Тайны бизнеса президента Украины. Опубликовано расследования об офшорах Владимира Зеленского

Право на звернення до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів  із дисциплінарною скаргою про вчинення прокурором дисциплінарного проступку має кожен, кому відомі такі факти (частина 2 ст.45 Закону України «Про прокуратуру»).

Відповідно до частини 1 ст.49 Закону України «Про прокуратуру» на прокурора можуть бути накладені зокрема такі дисциплінарні стягнення, як догана, звільнення з посади в органах прокуратури, тощо.

Нагадуємо, що 28 січня 2019 року у Києві відбувся форум «Від Крут до Брюсселя. Ми йдемо своїм шляхом». У ході форуму Президент України Петро Порошенко офіційно оголосив про своє рішення балотуватись на другий президентський строк.

На форумі публічно виступив Генеральний прокурор України Юрій Луценко.

Жми! Подписывайся! Читай только лучшее!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *