Прокуратура Одещини спільно з іншими правоохоронними органами наголошують на тому, що відповідно до Закону заборонено виготовлення та поширення комуністичної, нацистської символіки, а також пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів. За вчинення таких дій передбачена кримінальна відповідальність (ст. 436-1 КК України).
Так, наразі на розгляді у судах перебувають п’ять обвинувальних актів у кримінальних провадженнях зазначеної категорії.
Також триває досудове слідство у п’яти кримінальних провадженнях, розслідування в яких здійснюють Приморський, Суворовський та Роздільнянський відділи поліції.
Крім того вироком Біляївського районного суду громадянина визнано винним у публічному використанні символіки комуністичного тоталітарного режиму.
У травні 2017 року у с. Троїцьке цей чоловік публічно демонстрував прапор червоного кольору з зображенням комуністичної символіки.
Судом стосовно чоловіка винесено обвинувальний вирок та притягнуто до кримінальної відповідальності.
Довідково
Санкція статті 436-1 Кримінального кодексу України передбачає покарання у вигляді обмеження волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією майна або без такої.
У разі, якщо правопорушення вчинено представником влади або повторно, або організованою групою, такі дії караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої.

Прокуратура Одеської Області

от Igryk

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.