Президент Росії Володимир Путін хоче, аби його країна мала у своєму складі ті ж території, що були в кордонах Російської імперії після 1917 року та стали частиною СРСР після 1939-го. До слова, частину з цього вже зроблено.

Таку думку висловив відомий журналіст, публіцист і аналітик Віталій Портников у коментарі ресурсу “Апостроф”.

“А чого він, ворог України, хоче? Відновлення імперії, перетворення України на те, чим вона завжди була в його фантазії – на серію областей в Російській Федерації. Там не приховують, що, наприклад, Київська, Могильовська, Вітебська й Харківська області – всього-на-всього області Росії, які незрозумілим для тамтешніх шовіністів (а їх 86% – така підтримка Путіна) чином були проголошеними якимись Україною та Білоруссю”, – переконує експерт.

За його словами, якщо ми захочемо чітко окреслити політичну програму Володимира Путіна, – то це відновлення Росії в кордонах 1917 року з територіями, які увійшли до складу Радянського Союзу після 1939 року.

Тобто РФ має закінчуватися в Ужгороді, а Польща, Чехія, Словаччина, Угорщина й решта Східної Європи мають стати російською сферою впливу та бути делегатами її побажань на Заході. Частину з цього вже зроблено: є окуповані Крим, Донбас, Придністров’я, Абхазія та Південна Осетія, є країни, що вже увійшли до геополітичної сфери впливу Росії (Угорщина), є країни, де ведеться серйозна робота для цього (Словаччина, Чехія, Польща). Тенденція полягає в тому, що Росії ніхто не заважає цього робити. Як і за часів Холодної війни, на Заході є люди, які говорять про необхідність “розрядки напруги” та “взаєморозуміння”. Це великі та впливові політичні табори, наприклад, значна частина істеблішменту Соціал-демократичної партії Німеччини,
– додав Портников.

Джерело

от Igryk

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.