Відповідно до ухвали Голосіївського райсуду м. Києва від 29.07.2019, поліція проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні №12018100000001092 від 20.11.2018, внесеному до ЄРДР за фактом зловживання повноваженнями службовими особами Банкнотно-монетного двору НБУ “з корисливих мотивів та в інтересах третіх осіб, які здійснили розтрату бюджетних коштів на загальну суму приблизно 360 000 доларів США” (цитата).

Згідно з судовими матеріалами, в ході досудового розслідування встановлено, що в період 2014-2018 років посадові особи Банкнотно-монетного двору НБУ при здійсненні закупівлі «пачосів гребінних бавовняного волокна» користувались послугами кіпрської компанії Longtrade Enterprises Limsted, яка при імпорті в Україну та експорті з Узбекистану “завищувала вартість товару на 84%” (цитата).

“Так, посадовими особами НБУ на конкурсній основі без дотримання основних принципів проведення закупівлі, не забезпечивши рівні умови для всіх учасників конкурсу та обґрунтованого вибору переможця, укладено договір з посередником Longtrade Enterprises Limsted на поставку товару, а саме: «пачосів гребінних бавовняного волокна».

Крім того, встановлено, що продавцем товару була узбецька компанія СП ТОВ «INDORAMA KOKAND TEXTILE», а покупцем кіпрська компанія Longtrade Enterprises Limsted. Вартість одиниці товару за кілограм, становила 0,885 доларів США.

В свою чергу кіпрська компанія Longtrade Enterprises Limsted зазначений товар продавала НБУ по ціні 1,6550 доларів США, за кілограм. Фактично державне підприємство закуповувало сировину для виробництва паперу через посередників за завищеною вартістю, що перевищує експортну ціну виробника”, – йдеться в судовій ухвалі.

Не надоедаем! Только самое важное! Жми! Подписывайся! Поделись! Читай только лучшее!

от Avtor

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.