Покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади

Покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатись певною діяльністю має на меті в подальшому недопущення вчинення засудженими особами злочинів з використанням певних посад чи в результаті зайняття певною діяльністю. Дане покарання може бути призначене як основне, так і додаткове.

Засуджений до покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатись певною діяльністю (ст. 34 Кримінально-виконавчого кодексу України) зобов’язаний:

  •  виконувати судове рішення;
  •  надавати на вимогу уповноваженого органу з питань пробації документи, пов’язані з виконанням даного покарання;
  • повідомляти уповноважений орган з питань пробації про місце роботи і проживання чи їх зміну;
  • з’являтись за викликом до уповноваженого органу з питань пробації.

Засудженому забороняється без погодження з уповноваженим органом з питань пробації виїжджати за межі України.

З засудженими до покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатись певною діяльністю уповноваженим органом з питань пробації проводиться соціально-виховна робота за індивідуальним планом з урахуванням оцінки ризиків повторного вчинення кримінальних правопорушень.

Власник підприємства, установи, організації за місцем роботи засудженого зобов’язаний звільнити засудженого з посади, яку він позбавлений права обіймати, або звільнити від виду професійної діяльності, займатися якою заборонено. Дозвіл на зайняття певним видом діяльності буде анульовано, а документ, що дає право займатися певним видом діяльності, вилучено органом, який надавав дозвіл (наприклад, керувати транспортними засобами – вилучається посвідчення водія).

Якщо місцезнаходження особи, засудженої до покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатись певною діяльністю, невідоме працівник уповноваженого органу з питань пробації здійснює першочергові розшукові заходи.

Стосовно особи, яка ухиляється від відбування покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатись певною діяльністю, уповноважений орган з питань пробації надсилає матеріали до органів Національної поліції для відповідного реагування (відкриття нового кримінального провадження), на підставі статті 389 Кримінального кодексу України.

Джерело

Сайт не фінансується ні державою, ні міжнародними грантами. Читай, аналізуй, поширюй! З повагою, редактор незалежного інформаційного дайджесту «Україна – це ТИ».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *