Покарання для корупціонерів: Рада відклала проект Зеленського

Верховна Рада України не внесла до порядку денного законопроект про конфіскацію незаконних активів чиновників.

Лише 205 депутатів підтримали включення у розгляд законопроекту №10358 президента Володимира Зеленського, і альтернативний проект №10358-1 позафракційного депутата Сергія Міщенка, свідчить офіційний сайт парламенту.

При цьому законопроект Зеленського про незаконне збагачення надійшов до Ради ще 4 червня. Документ передбачає не тільки кримінальну відповідальність, а й стягнення на користь держави неправомірних активів.

“ГПУ звертається до суду, щоби стягнути активи. Кримінальна відповідальність наступає, якщо розмір збагачення є значним — 12 тисяч неоподатковуваних мінімумів. Для чого збільшили? Щоб антикорупційні органи не розслідували дрібні справи” — зазначав заступник голови адміністрації президента Руслан Рябошапка.

Читайте также:  Пенсійному фонду не вистачає коштів для підвищення пенсій з 1 грудня попри заяви Шмигаля

Розгляд справ щодо незаконного збагачення відбуватиметься за цивільною процедурою. Ця процедура також дає можливість ретроспективного застосування, тобто застосування цих норм у минулому. Ті справи, які були раніше відкриті НАБУ та САП, — матеріали можуть бути використані знову. В порядку цивільної процедури ці відомства можуть звернутися до суду, щоб стягнути необґрунтовані доходи на користь держави.

“НАБУ готує позов, порівнюючи доходи і активи чиновників, потім подає його до Вищого антикорупційного суду. Прокурор має пояснити, чому активи є необґрунтованими і який зв’язок із особою, проти якої позов. Відповідач має прояснити законність. Рішення ухвалюється на основі балансу доказів”, — пояснив Рябошапка.

Читайте также:  Люди у владних кабінетах зливають інформацію ворогу, - ексголова ГУР МО Бурба

Верховна Рада не внесла до порядку денного президентський законопроект

Нагадаємо, що МВФ може відмовити Україні у наданні чергового траншу кредиту. Агентство S&P Global Ratings прогнозує, що це трапиться, якщо Київ не знайде рішення щодо статті про незаконне збагачення.

Зокрема 26 лютого Конституційний суд України визнав неконституційноюст. 368-2 Кримінального кодексу про незаконне збагачення, оскільки її положення не відповідають принципам верховенства права і презумпції невинуватості.

Документ покладає на органи досудового розслідування обов’язок доводити правомірність отримання представником влади у власність активів і покарання за незаконне збагачення, коли немає ознак зловживання службовим становищем та хабарництва.

Читайте также:  Перші таблетки від COVID-19 схвалили в ЄС

OBOZREVATEL

Не набридаємо! Тільки найважливіше! Жми! Підписуйся! Поділись! Читай тільки краще!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *