Покарання для корупціонерів: Рада відклала проект Зеленського

Верховна Рада України не внесла до порядку денного законопроект про конфіскацію незаконних активів чиновників.

Лише 205 депутатів підтримали включення у розгляд законопроекту №10358 президента Володимира Зеленського, і альтернативний проект №10358-1 позафракційного депутата Сергія Міщенка, свідчить офіційний сайт парламенту.

При цьому законопроект Зеленського про незаконне збагачення надійшов до Ради ще 4 червня. Документ передбачає не тільки кримінальну відповідальність, а й стягнення на користь держави неправомірних активів.

“ГПУ звертається до суду, щоби стягнути активи. Кримінальна відповідальність наступає, якщо розмір збагачення є значним — 12 тисяч неоподатковуваних мінімумів. Для чого збільшили? Щоб антикорупційні органи не розслідували дрібні справи” — зазначав заступник голови адміністрації президента Руслан Рябошапка.

Розгляд справ щодо незаконного збагачення відбуватиметься за цивільною процедурою. Ця процедура також дає можливість ретроспективного застосування, тобто застосування цих норм у минулому. Ті справи, які були раніше відкриті НАБУ та САП, — матеріали можуть бути використані знову. В порядку цивільної процедури ці відомства можуть звернутися до суду, щоб стягнути необґрунтовані доходи на користь держави.

“НАБУ готує позов, порівнюючи доходи і активи чиновників, потім подає його до Вищого антикорупційного суду. Прокурор має пояснити, чому активи є необґрунтованими і який зв’язок із особою, проти якої позов. Відповідач має прояснити законність. Рішення ухвалюється на основі балансу доказів”, — пояснив Рябошапка.

Верховна Рада не внесла до порядку денного президентський законопроект

Нагадаємо, що МВФ може відмовити Україні у наданні чергового траншу кредиту. Агентство S&P Global Ratings прогнозує, що це трапиться, якщо Київ не знайде рішення щодо статті про незаконне збагачення.

Зокрема 26 лютого Конституційний суд України визнав неконституційноюст. 368-2 Кримінального кодексу про незаконне збагачення, оскільки її положення не відповідають принципам верховенства права і презумпції невинуватості.

Документ покладає на органи досудового розслідування обов’язок доводити правомірність отримання представником влади у власність активів і покарання за незаконне збагачення, коли немає ознак зловживання службовим становищем та хабарництва.

OBOZREVATEL

Не набридаємо! Тільки найважливіше! Жми! Підписуйся! Поділись! Читай тільки краще!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *