Податковий комітет Ради схвалив законопроект, що відновлює “схему” контрабанди, – ЗМІ

Журналіст Євген Плінський заявляє, що 17 травня Комітет з питань податкової та митної політики (податковий комітет) Верховної Ради України схвалив законопроект, що поверне на українську митницю одну з найбільш масштабних схем контрабанди.

Про це повідомляє інтернет-видання “Апостроф”, передають Українські Новини.

Мова йде про законопроект №7484 авторства народного депутата від фракції “Блок Петра Порошенко” (БПП) Андрія Антонищака, яким він пропонує скасувати норму перебування за кордоном 24 години для безмитного ввезення товарів в Україну.

“Якщо парламент проголосує, то на кордон повернеться одна з головних контрабандних схем “піджаки” обсягом понад 20 млрд гривень на рік, плюнувши в обличчя всім обіцянкам прем’єра побороти контрабанду на кордоні”, – написав журналіст.

16 травня журналіст заявив в ході засідання податкового комітету, що саме “норма 24 години” блокує промислове ввезення товарів під прикриттям товарів для особистих потреб.

За словами Плінського, незважаючи на факти, депутат Ради Антонищак 17 травня зібрав у кулуарах парламенту таємне засідання, про яке була відсутня будь-яка інформація на веб-сайті податкового комітету, та 10 парламентаріїв підтримали законопроект №7484, чим забезпечили його внесення до сесійної зали.

“Якщо законопроект Антонищака таки з’явиться у сесійній залі, то це можна буде вважати жирною крапкою у боротьбі уряду з контрабандою, в якій контрабандисти вийдуть переможцями”, – підкреслив журналіст.

Варто відзначити, що при цьому прем’єр-міністр України Володимир Гройсман декларує боротьбу зі “схемами” на митниці та підтримку його реформ з боку бізнесу.

Нагадаємо, що 18 травня перший секретар відділу торгівлі та економіки Представництва Європейського Союзу (ЄС) в Україні Жослін Гітон заявив, що “одними з найбільш важливих питань Угоди про асоціацію з ЄС є питання, пов’язане з митницею і, на жаль, саме в цьому напрямку, як одному з найважливіших напрямків, ми в останні роки бачимо недостатньо істотний прогрес”.

Источник

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *