У Парижі, який переживає найбільш насичений опадами січень за останню сотню років, вода в Сені піднялася більше, ніж на п’ять метрів.

У місті затоплені прибережні вулиці, закрито кілька залізничних станцій, а деякі жителі змушені перебиратися через затоплені квартали на човнах. При цьому, як пише газета Metro, особливої проблемою для французької столиці стали полчища щурів.

Видання відзначає, що проблема з пацюками для Парижа і без погодних катаклізмів є однією з найгостріших. Згідно з підрахунками експертів, на кожного жителя міста припадає по два пацюки, причому половина шкідників вже виробила імунітет до отрути, за допомогою якої французька влада з ними боролася.

Після розливу Сени щури хлинули на паризькі вулиці. За даними ЗМІ, всім ресторанам було рекомендовано прибрати сміттєві баки, щоб не принаджувати шкідників. При цьому, як очікується, найближчим часом ситуація буде лише погіршуватися: до суботи рівень води в головній річці столиці Франції підвищиться до 6,2 метра.


Біля Ейфелевої вежі

Журнал Conde Nast Traveler пише, що через вихід Сени з берегів закрита одна з основних ліній швидкісних приміських поїздів (RER), яка проходить уздовж лівого берега річки поблизу таких визначних пам’яток, як Нотр-Дам де парі, Марсове поле.

У Луврі вжиті надзвичайні заходи, щоб запобігти тій шкоді, яку вода може завдати експонатам. Також припинені круїзи по Сені, оскільки судна не можуть пройти під мостами через високий рівень води.

Відзначимо, що ще два дні тому рівень води в Сені становив 4,82 метра. Цього вистачило, щоб в місті розмило дороги і тунелі вздовж берегів річок. У столиці також затопило парки, сади і деякі підземні автостоянки.


У Парижі вийшла з берегів Сена

Причиною повені стали зливи, які переповнили річки Марн, Йонна і Армансон в басейні Сени. У Парижі та департаментах Валь д’Уаз, Івелін, Сена і Марн оголошено «помаранчевий» (другий) рівень небезпеки. Це означає, що жителям треба бути обережним і уникати річок. Втім, рекорду в 8,62 метрів, встановленого під час легендарної паризької повені 1910 року синоптики не очікують.

Нагадаємо, влітку 2016 року повені, які викликали зливи у Франції, Німеччині, Румунії та Бельгії, призвели до загибелі щонайменше 18 людей. Тоді в Парижі так само діяв «помаранчевий» рівень метеотревоги.

Джерело

от Igryk

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.