На засіданні Комітету (Oleksandr Tretiakov, Maksym Burbak, Юрій Шухевич (Shukhevych Jurij), Гліб Загорій (Glib Zagoriy), Михайло Гаврилюк, Євген Рибчинський (Євген Юрійович Рибчинський)) 7 лютого було розглянуто такі важливі питання:

1. Щодо підвищення рівня пенсійного забезпечення колишніх військовослужбовців.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 року № 2148 Кабінету Міністрів України доручено до 1 листопада 2017 року підготувати та подати на розгляд Верховної Ради України законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перерахунку пенсій військовослужбовців з урахуванням оновленого грошового забезпечення.
У зв’язку з тим, що станом на 7 лютого 2018 року відповідний законопроект до Верховної Ради України не подано, а також посиленням соціальної напруги серед військових пенсіонерів, Комітет заслухав інформацію представника Міністерства соціальної політики про стан виконання зазначеного доручення та заявив про готовність долучитися до роботи над законопроектом.

2. Про стан реалізації пункту 3 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до Закону України від 14 листопада 2017 року № 2203-VIII “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” щодо посилення соціального захисту учасників антитерористичної операції, учасників Революції Гідності та членів сімей загиблих таких осіб» щодо прийняття Кабінетом Міністрів України нормативно-правових актів, необхідних для реалізації цього Закону, та приведення нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

З метою забезпечення реалізації Закону № 2203 від 14 листопада 2017 року, який набирає чинності 24.02.2018 року, потрібно опрацювати 16 підзаконних нормативно-правових актів, а саме: Кабінет Міністрів України має прийняти 2 нових порядки та внести зміни до 13 своїх постанов; Пенсійний фонд України має внести зміни до однієї Постанови Правління Пенсійного фонду України.

Згідно з наданою Комітету інформацією Мінсоцполітики, МОЗ та Пенсійного фонду України станом на 7 лютого 2018 року:
– не внесено змін до жодної постанови Кабінету Міністрів України та не затверджено жодного порядку;
– надіслано на погодження до заінтересованих центральних органів виконавчої влади пропозиції про зміни – до 4 постанов КМУ;
– готуються для подання на погодження до заінтересованих центральних органів виконавчої влади пропозиції про зміни – до 8 постанов КМУ;
– не розпочата робота по внесенню змін – до3-х постанов КМУ та однієї постанови Правління ПФУ.

Зважаючи на такий стан справ, Комітет прийняв рішення звернутися до Кабінету Міністрів з вимогою невідкладно вжити заходів для забезпечення своєчасного введення в дію Закону № 2203.

3.Урядовий законопроект про внесення зміни до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” щодо посилення соціального захисту військовослужбовців, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії, каліцтва, або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції (р. № 7442).

Законопроектом пропонується надати право на безоплатну медичну допомогу в закладах охорони здоров’я Міністерства оборони України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Міністерства внутрішніх справ України, інших центральних органів виконавчої влади та військових формувань надати категоріям осіб, що визначені в пункті 11 частини другої статті 7 Закону про ветеранів війни, а саме:

– військовослужбовцям (резервістам, військовозобов’язаним) та працівникам Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які стали особами з інвалідністю внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції в період її проведення;

– працівникам підприємств, установ, організацій, які залучалися до забезпечення проведення антитерористичної операції та стали особами з інвалідністю внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час забезпечення проведення антитерористичної операції безпосередньо в районах та у період її проведення.

На жаль, у законопроекті Уряд не надав права на отримання безоплатної медичної допомоги у вищезгаданих закладах іншим категоріям учасників антитерористичної операції з інвалідністю, які визначені у пунктах 12-14 частини другої статті 7 Закону про ветеранів війни, а саме: добровольцям усіх добровольчих формувань та волонтерам.

Комітет, підтримуючи законодавчу ініціативу, переконаний, що небхідне комплексне вирішення питання надання права на отримання безоплатної медичної допомоги у закладах охорони здоров’я центральних органів виконавчої влади та інших утворених відповідно до законів України військових формувань УСІМ КАТЕГОРІЯ УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ З ІНВАЛІДНІСТЮ.

З цією метою Комітетом було прийняте рішення на основі законопроекту р. № 7442 підготувати і внести від Комітету доопрацьований законопроект.

Джерело

от Igryk

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.