Міністр освіти Лілія Гриневич повідомила, що порядок прийому школярів в перший клас буде передбачати лотерею. Про це вона заявила в ефірі “Радіо НВ”, повідомляє “Корреспондент”.
Після того як школа прийме всіх першокласників, які живуть по сусідству, вільні місця, які залишилися будуть заповнювати шляхом жеребкування.

На думку Гриневич, така процедура буде в першу чергу стосуватися престижних шкіл.

“Жеребкуванням буде вирішуватися, хто потрапить на вільні місця. Які можуть бути критерії? Я назву базові. По-перше, жеребкування має відбуватися у присутності батьків. По-друге, ящик або лотерейний барабан повинен бути прозорим. Я думаю, це не проблема, у нас і вибори проводяться з прозорими скриньками. Головне питання – щоб кожен папірець був однаковий без позначок і щоб витягувала папірці людина, яка представляє батьків”, – розповіла Гриневич.

Крім того, на думку міністра освіти, процес жеребкування повинен транслюватися в інтернеті.

Гриневич також заявила, що не вважає територіальний принцип прийому в перші класи проявом “кріпосного права”.

“Ми опрацьовуємо з Мін’юстом дуже велику кількість документів, аби це не обов’язково була реєстрація в паспорті. У нас багато переселенців, військовослужбовців, а також тих людей, які поїхали заробляти гроші у велике місто і тут живуть, орендуючи квартиру. І там є близько десятка можливих документів, але ви повинні надати лише один – і це необов’язково штамп у паспорті”, – зазначила Гриневич.

от Igryk

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.