Пенсійний фонд України (ПФУ) просить Кабінет міністрів збільшити його бюджет на 4,34 млрд грн для забезпечення виплати пенсій, зокрема для підвищення мінімальної пенсії для осіб віком від 65 років, яке має відбутися з 1 грудня.
Про це свідчить підготований Пенсійним фондом проект постанови Кабміну, який оприлюднено для обговорення на сайті Федерації профспілок України (ФПУ).

Відповідно до проекту постанови, доходи і видатки Пенсійного фонду у 2021 році пропонується збільшити на 4,34 млрд грн – до 521,19 млрд грн. Зокрема, обсяг власних доходів ПФУ пропонується збільшити на 3,81 млрд грн – до 344,05 млрд грн, а фінансування з держбюджету – на 0,53 млрд грн, до 173,19 млрд грн.

“З урахуванням перерахунків пенсій у грудні поточного року, пов’язаних із зростанням прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати, загальні витрати у 2021 році очікуються в обсязі 521,2 млрд грн, з яких на пенсійні виплати – 509,8 млрд грн, що на 4,3 млрд грн більше запланованих обсягів”, – йдеться у пояснювальній записці до проєкту постанови.

Зокрема, для підвищення мінімальної пенсії з 2400 до 2600 грн особам, що досягли 65 років, у зв’язку з підвищенням мінімальної зарплати з 1 грудня, Пенсійний фонд оцінює нестачу коштів у 0,9 млрд грн.

Крім того, Пенсійний фонд вказує на зростання його видатків понад заплановані, зокрема через перерахунок призначених за спецзаконами пенсій за рішеннями судів. Так, в цілому, у січні-жовтні 2021 року на пенсійні виплати було спрямовано 422 млрд грн, що на 2,6 млрд грн більше планового показника.

Зростання видатків у ПФУ пояснюють виконанням рішень судів щодо здійснення перерахунків спецпенсій для “чорнобильців”, військових, суддів та прокурорів, які були призначені спеціальними законами, що привело до незапланованих видатків на суму 3,4 млрд грн. Крім того, зростає чисельність одержувачів пенсій по інвалідності, у зв’язку з особливими умовами її отримання на період карантину. Це призвело до додаткових видатків на суму ще 0,5 млрд грн на рік.

Раніше повідомлялося, що до кінця року пенсії зростуть у двох груп пенсіонерів. По-перше, це пенсіонери з найменшими пенсіями, які мають маленький страховий стаж, – з 1 грудня збільшаться мінімальні пенсії через підвищення прожиткового мінімуму. Крім того, мінімальна пенсія для пенсіонерів віком від 65 років, у яких страховий стаж понад 30 років у жінок та понад 35 років у чоловіків, з 1 грудня зросте з 2400 гривень до 2600 гривень внаслідок підвищення мінімальної заробітної плати.

Як повідомлялось, Кабмін у жовтні вже збільшував витрати та доходи Пенсійного фонду на 18,55 млрд грн.

Тожі прем’єр-міністр Денис Шмигаль запевняв, що це рішення дозволить повністю закрити потребу Пенсійного фонду у коштах у зв’язку з плановим підвищенням пенсій з 1 грудня.

Водночас, згідно з пояснювальною запискою до відповідного проекту постанови Кабміну, брак коштів у бюджеті Пенсійного фонду на загальну суму 18,5 млрд грн виник внаслідок виконання рішень Кабміну щодо проведення перерахунку пенсійних виплат деяким категоріям пенсіонерів, а також внутрішньо переміщеним особам.

Зокрема, для виплати щомісячної доплати до пенсії для військовослужбовців, органів МВС та поліцейських з 1 липня додатково знадобилося 5,3 млрд грн. Ще 0,7 млрд грн додаткових видатків бюджету Пенсійного фонду спрямовано на підвищення пенсій чорнобильцям у рамках виконання ухваленого у червні Верховною Радою закону. ще 2,7 млрд грн було направлено на виплати пенсій особам з інвалідністю за тимчасовим механізмом на час карантину.

При цьому, як зазначається в пояснювальній записці, кожну другу пенсійну виплату, встановлену спеціальними законами про пенсії для “чорнобильців”, суддів та прокурорів, призначено або перераховано за рішеннями судів, що призводить до збільшення витрат на їх фінансування.

Джерело

от Avtor

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.