Для того, аби побачити Володимира Гройсмана, який ходить по свіжопокладеному асфальту десь в напрямку Літина, двом десяткам вінницьких журналістів та операторів довелося в буквальному сенсі попотіти.

Спочатку – в класичному маршрутному “Богдані” від Облдержадміністрації, в якому медійники мусили їхати стоячи. За тим – пройти ретельний огляд кожної шпаринки наплечника працівниками УДО вже на трасі. Опісля – ще близько 40 хвилин очікування під вже майже літнім сонцем на гарячому асфальті. Аж поки на горизонті не з’явився спочатку кортеж чиновників міськради та облради, а потім – кавалькада автомобілів прем’єр-міністра та його супроводу.

240596

На відміну від більшості офіційних осіб, Володимир Гройсман ступив на новий асфальт у модних коричневих черевиках з білою підошвою та був у джинсах.

240596

240596

240596

На фоні решти делегації також вирізнявся в. о. голови Державного агентства автомобільних доріг України Славомір Новак – передусім завдяки своїй фігурі та “західній” зовнішності.

240596

Голову Кабміну в супроводі мера Вінниці Сергія Моргунова та голови ОДА Валерія Коровія традиційно підвели до стенду, де начальник Служби автомобільних доріг у Вінницькій області Ігор Корольчук розповідав про дорожні успіхи області та найближчі плани.

240596

240596

240596

Найбільше Гройсмана цікавила ситуації з побудовою Вінницької частини міжнародної магістралі Go Highway – цей автошлях має сполучити українські порти з Балтійським морем. А ще – траса в бік Гайсина. Як з’ясувалося, цьогоріч Вінницька область отримала з державного бюджету рекордні 1,7 мільярда гривень на ремонт та будівництво доріг, а загалом на ці потреба буде витрачено 2,4 мільярди гривень за рахунок надходжень також з місцевих бюджетів і коштів, отриманих в результаті митного експерименту.

240596

– Наразі основні зусилля направлені на окремі ділянки трас М-12 та М-21. Водночас основні роботи по трасі на Гайсин будуть проведені вже наступного року – сказав Корольчук.

Як пообіцяв начальник Служби, цього року зокрема буде завершено капремонт дороги в напрямку Хмельницького, а перебуваючи на Тернопільщині вже Гройсман заявив, що до 2019 буде відремонтовано дорогу в напрямку Умані.

На мапі видно, які дороги відремонтують на Вінниччині цьогоріч

240596

240596

Зі слів Корольчука, із запланованих на цей рік дорожніх робіт вже завершено 20-25% їхніх обсягів, на різних ділянках траси працює 8-9 підрядників, які конкурують між собою. Про те, які саме дороги слід ремонтувати передусім, Служба автодоріг радиться з головами місцевих РДА:

240596

240596

– У першу чергу звертаємо увагу на ті дороги, які забезпечують діяльність соціальної інфраструктури: під’їзди до амбулаторних пунктів, шкіл тощо. Ми вже зараз бачимо, як навколо нових якісних доріг виростає інфраструктура: підприємці викуповують землю, будують АЗС, стоянки для TIRів і так далі. Тобто там створюють ся робочі місця, ті землі оживають – переконує Корольчук та стверджує, що ці нові дороги “простоять мінімум 10 років”..

240596

240596

На моменті розмови про підрядників, Гройсман поскаржився на одного з китайських підрядників, який, попри існуючі стереотипи про китайських виробників, дуже довго починає роботу на іншій ділянці траси.

240596

Щойно делегація відійшла від стенду, до Володимира Гройсмана підбігли двоє мешканців Ізраїлю, які опинилися тут випадково. Перекинувшись із прем’єр-міністром України кількома словами на івриті, молоді чоловіки попросили зробити з Гройсманом селфі.

240596

240596

Зрештою, прем’єр-міністр вирішив власними ногами пройтися по ще гарячому асфальту:

– Не зупиняйтеся, бо прилипнете і залишитеся на цій дорозі, – досить символічно сказав Гройсман на ходу, щоправда, не зрозуміло кому конкретно. Біля одного з найбільших асфальтовкладальників – не стримався і поліз у Кабіну.

240596

240596

240596

240596

240596

За ним – купа фотокореспондентів та операторів, які буквально обсіли машину попри те, що вона продовжувала рухатися. Гройсман натомість не став сідати за кермо, а просто поспілкувався з працівниками та потис кожному руку.

240596

240596

Вже під час підходу до преси очільник Кабміну ще раз наголосив, що цьогоріч на ремонти і будівництво нових доріг в Україні виділені безпрецедентні 47 мільярдів гривень. “Ця цифра буде зростати, але головне – ефективно використовувати ці кошти”, – зазначив премєр. І додав, що сьогодні дороги в країні діляться на дві категорії: “ті, що вже зробив уряд Гройсмана, і ті, що поки не зробив уряд Гройсмана”.

240596

240596

240596

Відповідаючи на запитання журналістів про можливі формати коаліції напередодні парламентських виборів – зокрема йшлося про вірогідний союз Гройсмана з Яценюком та Аваковим – Володимир Борисович відповів досить дипломатично.

240596

– Коли почнеться виборча кампанія – а вона триватиме всього три місяці – ви дізнаєтеся всіх партнерів. Я поки можу сказати, що маю добрі стосунки із Арсенієм Яценюком, і з Блоком Петра Порошенка, – сказав Гройсман і поїхав оглядати інші дороги, не назвавши конкретно самого Петра Порошенка.

Фото Андрія Завертаного

от Igryk

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.