На суддів Ємельянова і Татькова завели нову кримінальну справу

Департамент спеціальних розслідувань Генпрокуратури розслідує нове кримінальне провадження стосовно судді Вищого госпсуду Артура Ємельянова і колишнього голови цього ж суду Віктора Татькова.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на дані судового реєстру.

Кримінальне провадження №42017000000002632 зареєстроване 15.08.2017 за ч. 4 ст. 190 (шахрайство), ч. 3 ст. 209 (відмивання грошей), ч. 4 ст. 368 (хабарництво), ч. 1 ст. 255 КК України (створення злочинної організації).

За версією слідства, внаслідок вчинення суспільно небезпечних протиправних діянь Ємельянов і Татьков отримали контроль над фінансово-господарською діяльністю та майном підприємств ТОВ «Перша Академія Розвитку», ТОВ «Вега-Старт», ТОВ «Ексекво», ТОВ «Естарс», ТОВ «Акація-2008», ТОВ «Центр безпеки Фортеця», ТОВ «Ексімпром», ТОВ Агрофірма «НИВА», ТОВ «Артонікс», ТОВ «Глорія-2012», ПП «Індастрі -2007». Засновниками компаній стали їх цивільні дружини та довірені особи.

Суд дав слідчим доступ до інформації про банківські рахунки фірм у «Банку Камбіо» і «Першому інвестиційному банку».

За даними реєстру Мін’юсту бенефіціарми більшості цих підприємств є Світлана Ємельянова, екс-дружина судді (розлучилися у 2014 році) і Ярослава Красильникова, яка була відома як співмешканка Татькова.

«Центр безпеки Фортеця» зареєстрований у Донецьку на Ніну Седих і Олексія Дмитрієнка.

Засновниками компанії «Артонікс» є адвокат Руслан Браславський і Антон Яїцьков, «Індастрі -2007» – Руслан Браславський, «Вега-Старт» – Дмитро Дорошенко і Тетяна Кухта. Бенефіціарми «Ексімпром» є Антон Яїцьков і Богдан Румак.

Як відомо, Віктор Татьков і Артур Ємельянов також підозрюються у втручанні в діяльність судових органів і роботу автоматизованої системи документообігу суду. Цю справу відкрили ще у листопаді 2013 року. Підозру їм оголосили у жовтні 2016 року.
Татьков після Революції гідності попав під люстрацію, а після оголошення йому підозри перебуває у розшуку.

Ємельянов продовжує працювати у Вищому госпсуді. Він не відсторонений від посади. До нього застосовано запобіжний захід у вигляді 1,5 млн грн застави і низку обов’язків.

Для закінчення розслідування справи Ємельянова у прокуратури залишилося менше місяця і щоб розтягнути цей час слідство постійно заморожують. Протягом 2017 року розслідування 6 разів зупинялося і 6 разів відновлювалося.

У червні 2017 суд скасував для Ємельянова обов’язок здавати паспорт для виїзду за кордон у зв’язку з потребою лікування за кордоном і журналісти програми «Схеми» зустріли суддю в Австрії, де проживають його діти і екс-дружина.

За даними слідства, у 2014-2015 років суддя Ємельянов проживав в Києві у квартирі, орендна плата за яку становила 7200 доларів на місяць. При цьому відповідно до декларації за 2014 рік його члени сім’ї володіли двома земельними ділянками близько 2 тис. кв.м, житловим будинком та мали 13 квартир у Донецьку та Києві. В кінці 2014 року Ємельянов розлучився зі своєю дружиною Світланою після 20 років шлюбу і більша частина майна залишилась їй.
Журналісти програми «Схеми» зафіксували, що після розлучення Ємельянов і його колишня дружина мали щонайменше чотири спільні закордонні поїздки. За інформацією журналістів, на Світлану Ємельянову зареєстровано нерухомість в Австрії, Об’єднаних Арабських Еміратах і Туреччині. Крім того, у 2015 роців в банку Ліхтенштейну було виявлено 5,8 млн євро і 7 млн доларів на рахунку компанії, бенефіціаром якої, за даними правоохоронних органів, була дружина Ємельянова.

Джерело

Читайте также:  Тайны бизнеса президента Украины. Опубликовано расследования об офшорах Владимира Зеленского

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *