У Чернівецькій області Батьки та дев’ятеро дітей опинились у лікарні, а все їх господарство — кролики та риба — загинуло.

Потерпілі у всьому звинувачують місцеву агрофірму. Мовляв, та обробляла поля гербіцидами, які і призвели до отруєння.

Усі 11 членів сім’ї Попик потрапили до лікарні декілька днів тому з симптомами отруєння.

“Поступили діти з підвищеною температурою, болями в животі, нудотою, навіть декілька разів було блювання”, — розповідає заступник головного лікаря Сторожинецької лікарні Микола Дідух.

Медики отруєння підтвердили, однак, якою речовиною не знають.

Сім’я Попиків також втратила усе господарство – кроликів, рибу у ставку та бджіл на пасіці.

Голова родини вважає: у всьому винна місцева агрофірма, яка хімікатами скропила поля.

“Покропили з того боку, де грались діти і де ми годували кроликів. Запах був жахливий, ніби хлорофосом хтось посипав. До вечора вже все тіло почервоніло і боліла голова”, – пригадує потерпілий Микола Попик.

Журналісти намагались додзвонитись керівництву, втім ніхто не брав слухавки. Тим часом, у сільській раді не поспішають зі звинуваченнями. Кажуть, скарг від інших селян не надходило, а поля агрофірми розташовані далеко від села. До того ж, переконують – підприємство використовує сертифіковані речовини. Припускають, що можливо, що це хтось із селян обробляв свої городи шкідливими речовинами.

“Орендар заперечує, каже, що протруювання у селі не проводив. Можливо, це зробили самі селяни. Будемо працювати над цим питанням з усім населенням села”, – додає в.о старости села Банилів-Підгірний Майя Палійчук.

Фахівці управління Держпродспоживслужби вже перевіряють приватні земельні ділянки поруч із пасікою Миколи Попика. І таки виявили там шкідливі речовини. Хто і чим скропив землю поки що з’ясовують.

Джерело

от Igryk

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.