Міськарада Кропивницького як годівниця родини Табалових

Мабуть чи не кожен українець задавався питанням, чому одні й ті самі люди кожного разу рвуться до влади. Так, є ті, хто дійсно прагне змінити країну, побороти корупцію, розвивати своє місто, область, державу. Однак, таких людей одиниці, і, опинившись у владі, вони потрапляють під тиск системи тамало що можуть вдіяти.

Однак, більшість цілеспрямовано приходять задля того, щоб вирішувати власні бізнесові та фінансові питання.

Так, під час виборчих кампаній кандидати викидають мільйони на продуктові пакети і підкуп виборців, задля того, щоб, отримавши таке бажане місце у владі, повернути собі в сотні разів більше грошей.

Мова піде про відому в місті родину Табалових, які завжди намагались сісти в крісла, де можна ефективно вирішувати власні інтереси.

Для прикладу розглянемо давні «дружні стосунки» Табалових та управління освіти міської ради Кропивницького.

Мова піде про корупційну схему, що стосується харчування дітей у школах та дитячих садках.

З року в рік управляння освіти закуповує для харчування дітей продукти у фірми з орбіти Табалових. Про це неодноразово писали місцеві сайти. І з кожним роком ситуація залишається незмінною. Сьогодні також дану тенденцію легко відслідкувати через систему державних закупівель ProZorro.

Так, одна з фірмТабалових, а саме ТОВ «УКРПРОДДОНСЕРВІС», що має юридичну адресу м. Кропивницький, вул. Аерофлотска, 13, яка збігається з адресою ТОВ «ТД Формула смаку», кінцевим бенефінціарним власником є секретар міськради Андрій Табалов, згадується в ЗМІ ще з 2014 року.

Зокрема, у своїй публікації від грудня 2014 року сайт «Златопіль» посилається на «Вісник державних закупівель», де значиться, що управління освіти Кіровоградської міської ради закупить картоплю та м’ясо для закладів освіти у фірми, близької до родини Табалових, за завищеними цінами на загальну суму 8 мільйонів 230 тисяч грн.

Вже у грудні 2015 року «Наші гроші» повідомляють про угоду між управлінням освіти та ТОВ «УКРПРОДДОНСЕРВІС» на постачання продуктів у заклади освіти тоді ще Кіровограда на суму 31 мільйон 250 тисяч гривень. Як і в попередньому випадку, в публікації йдеться про значно завищені ціни закупівель в порівнянні з ринковими, подекуди в два рази.

Крім того, у березні 2016 року розгорівся скандал у зв’язку з постачанням у заклади освіти фірмою Табалова ковбаси та сосисок низького сорту. Неодноразово лунали скарги і зі сторони батьків на погану якість продуктів харчування.

Влітку 2016 активісти руху «Під контролем» забили на сполох. Перевіривши ціни закупівель продуктів харчування для закладів освіти, активісти виявили суттєве завищення цін. Активісти дослідили, що якби закупівлі відбувались за столичними цінами, міський бюджет Кропивницького міг зекономити більше мільйона гривень.

Цей факт вони пояснили безальтернативними тендерами, умови яких в управлінні освіти прописують виключно під певні фірми. Це робиться цілеспрямовано, адже, для прикладу, овочі міг би постачати для шкіл і садочків фермер, який їх вирощує, а не виробник хліба та молочних продуктів.

І дійсно, якщо в пошуку сайту державних закупівель ProZorroпрописати ТОВ «УКРПРОДДОНСЕРВІС» та обрати відповідні фільтри, отримуємо 52 результати за запитом.

Інша фірма, що конкурує з ТОВ «УКРПРОДДОНСЕРВІС» – ТОВ «СЕРВІСТОРГПРОМ», у тендерній документації якої значиться торгова марка «Формула смаку» і належить Табаловим, має приблизно таку ж кількість результатів.

Проте, якщо розглядати окремі тендерні пропозиції, то практично скрізь ці дві фірми Табалова конкурують між собою, а отже, переможцем торгів у будь-якому випадку буде фірма з орбіти секретаря міської ради Кропивницького.

У базі тендерів «ClarityProject», у 2017 році ТОВ «Сервісторгпром»заробило на поставках продуктів для навчальних і дошкільних закладів Кропивницького 17 мільйонів 300 тисяч грн.

За даними сайту «Без купюр», що у своєму дослідженні опирається на сайт публічних закупівель ProZorro у 2018 році вищезгадана фірма секретаря міської ради від поставок продуктів харчування у заклади освіти Кропивницького отримає 17 мільйонів 780 тисяч грн.

Інфографіка сайту «Без купюр»

Таким чином, за наведеними даними, з 2015 року родина Табалових отримала з бюджету міської ради 57 мільйонів 260 тисяч гривень. За попередніми підрахунками у 2018 році секретар отримає від міськради ще 17 мільйонів 780 тисяч грн.

Нагадаємо, що вартість закупівельних цін практично у всіх випадках була завищеною, а якість продуктів харчування низькою. Постає закономірне питання: чому тендери на постачання продуктів на мільйонні суми виграють саме фірми секретаря міської ради? А також, до чиєї кишені потрапляє різниця від закупівельних та ринкових цін продуктів?

А тим часом, на фірмі родини Табалових у грудні відгуляли новорічний корпоратив, куди був запрошений зірковий гість Серьога. Гонорар Серьоги у свята рахується десятками тисяч доларів. Чи не за вкрадені у дітей кошти розраховувались з зіркою?

Це лише один напрямок заробітку Табалових на бюджеті міської ради Кропивницького. На чолі управліннь капітального будівництва, ЖКГ, торгівлі, спецінспекції стоять люди Табалова, які очолюють корупційні схеми, що забезпечують потік коштів з міського бюджету до кишень секретарської родини.

А напередодні виборів Табалов знов роздасть бабусям і дідусям пакети з крупою і згущеною, ощаслививши старі втомлені очі. І витратить він на них зовсім мізерні кошти, в порівнянні з отриманими з бюджету міськради за часів свого секретарствагрошима.

Руслан Якушев

Источник

Читайте также:  Тайны бизнеса президента Украины. Опубликовано расследования об офшорах Владимира Зеленского

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *