За висловом «батька» саєнтології Рона Хаббарда: «Якщо хочеш заробити мільйон – створи нову релігію». В Україні його слова сприйняли буквальніше: «Якщо хочеш заробити мільйон – зроби нову схему». Схоже, що це зрозуміли не тільки українці, але і громадяни країни-окупанта.

ГАЗОТРАНСПОРТНИЙ БЕЗЛАД

Ринок газопостачання в Україні – галузь доволі специфічна. З одного боку, є чітко виражений монополіст – компанія «Газтек» Дмитра Фірташа. Проте мова піде не за одіозного олігарха. Варто звернути увагу на більш локальний рівень, де постачальниками виступають дрібні приватні фірми. Як от у місті Лубни, що на Полтавщині. Ще півроку тому ситуація була спокійною, у людей не було приводу для невдоволення. Однак у один момент все змінилося докорінно. Основний постачальник блакитного палива – ПАТ «Лубнигаз» незаконно передав частину своїх прав з обслуговування газомереж новоствореній компанії – ТОВ «Лубнигазсервіс».

Воробьев

Всього за 10 місяців своєї роботи нова фірма встигла кардинально змінити умови надання послуг для приватних користувачів мереж. Жителям міста масово почали розсилатися вимоги про сплату коштів наперед, погрожуючи відключенням газу та ненаданням субсидій. Більше того, за проведення дрібного ремонту нове підприємство вимагало додаткової плати, яку було включено у тариф все ще діючих договорів з ПАТ «Лубнигаз».

Для простих користувачів виявився незрозумілим формат «взаємин» з новими постачальниками послуг. Вони обурені свавіллям приватних фірм, які монополізували становище в газопостачанні, займаючись відвертим шантажем і здирництвом.

ТОВ «Лубнигазсервіс» перетворилася на такого собі «газового колектора», який володіє всією повнотою інформації про користувачів, використовує їхні персональні дані для вчинення погроз і шантажу, підбиваючи людей до оплати ще ненаданих послуг.

Для міста Лубни ситуація стала критичною. На початку вересня громадяни зважилися написали звернення до Кабміну (на ім’я прем’єр-міністра Володимира Гройсмана). Схожі звернення було направлено в НКРЕП, Міністерство енергетики та вугільної промисловості, народним депутатам та влади області. В листі-зверненні вони просять вплинути на проблемні підприємства та забезпечити юридичне розслідування ситуації з ПАТ «Лубнигаз» і ТОВ «Лубнигазсервіс».

Мешканці міста переконані в неправомірності дій обох компаній, зокрема ТОВ «Лубнигазсервіс», яка без судових рішень здійснює відключення споживачів газу від надання послуг. Громадяни прагнуть дізнатися, чи законні вимоги має фірма, вимагаючи від людей оплату т.зв. «технічного обслуговування». І чи має вона право ставити вимоги перед платниками по оплаті неіснуючих зараз послуг.

На думку лубенчан, подібна ситуація наносить непоправну шкоду авторитету Президента та Уряду і ставлять під сумнів здобуття енергетичної та політичної незалежності України. Поруч з цим, громадяни не розуміють як «Україна декларує на весь світ, що має намір взяти все краще з європейського законодавства і побудувати суспільство за європейськими стандартами та з європейським соціальним захистом для всіх громадян України» – йдеться у зверненні громадян. Зрозуміло, що через такі історії люди подібних прагнень держави не спостерігають.

Воробьев

Воробьев

ДОЧІРНЯ «НЕДОЧІРНІСТЬ»

Серед переліку співзасновників ТОВ «Лубнигазсервіс» та ПАТ «Лубнигаз» неважко помітити схожі прізвища. Так само реєстром подається один і той самий контактний номер телефону організацій. Не дивно, якщо навіть бухгалтерія обох підприємств проводиться спільно.  Незрозуміло інше: кому вигідна така «дочірність»? І чому компанія, яка безперервно діяла з 1995 року несподівано відколола від себе солідний грошовий пиріг?

ТОВ «Лубнигазсервіс» зареєстровано 13 листопада 2017 року. Статутний капітал компанії – 1,080 млн. гривень. Профільна діяльність – ремонт і технічне обслуговування готових металевих виробів. В даному випадку – газомереж приватних користувачів.

У зверненні громадяни Лубен вважають, що вони можуть укласти окремі договори на виконання робіт по технічному обслуговуванню і ремонту з ТОВ «Лубнигазсервіс» за взаємною згодою. Законодавством передбачено, що без письмових рішень ПАТ «Лубнигаз» не мало права передавати функцію відключення абонентів та обслуговування газомереж.

Більше того, ПАТ «Лубнигаз» відмовляє споживачам у виданні абонентських книжок, якщо відповідні кошти не було сплачено для ТОВ «Лубнигазсервіс». У громадян закралася цілком зрозуміла підозра, що новостворена фірма якимсь чином контролює діяльність ПАТ «Лубнигаз», оскільки від неї раніше подібного свавілля не помічалося.

Воробьев

Воробьев

Громадяни написали звернення і для директора ПАТ «Лубнигаз», в якому підписанти зауважили, що дії ТОВ «Лубнигазсервіс» підпадають під ст. 356 ККУ – самоправство та ст. 189 ККУ – вимагання. Схоже, що громадяни намагаються вирішити ситуацію мирно, адже вони просять основного постачальника газу «вжити заходів для приведення дій працівників обох фірм до вимог чинного законодавства, з поверненням незаконно вилучених коштів».

Воробьев

РЕЖИМ «ОЧІКУВАННЯ»

У відповідь на інше звернення громадян, Секретаріат Кабінету міністрів перенаправив його для Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Та, в свою чергу, надіслала свій запит для ПАТ «Лубнигаз».

НКРЕКП вимагала надати письмове пояснення від ПАТ «Лубнигаз» і ТОВ «Лубнигазсервіс» відповідності своїх дій чинному законодавству. Всі матеріали вказані фірми мали передати для полтавської НКРЕКП, яка до 1 жовтня повинна була надати експертний висновок щодо даної справи.

Комісія також нагадала, що згідно ст. 22 ч. 6 Закону України «Про НКРЕКП», «посадові особи суб’єктів господарювання несуть адміністративну відповідальність  за несвоєчасне надання інформації, або надання завідомо недостовірних даних, невиконання або несвоєчасне виконання рішень».

Процес пішов, проте українські реалії щоразу демонструють потенційну небезпеку затягування розгляду подібних процесів. Навколо енергетичних компаній крутяться величезні кошти, тому не варто виключати того, що звернення громадян стане безрезультатним. Країна стала хронічно хворіти несправедливістю. І ключовий наслідок з цієї історії – це зневіра людей, які відкрито готові вирішувати подібні ситуації кардинально іншими методами.

Воробьев

 

Воробьев

 

МІЛЬЙОНИ ДЛЯ ОКУПАНТА

Але і це ще не все. Як виявилося, компанія-постачальник газу для міста Лубни – ПАТ «Лубнигаз» має російську реєстрацію. По-друге, серед переліку кінцевих бенефіціарів підприємства також є громадяни країни-агресора.  Проте «вишенькою» в данійісторії з махінаціями в Лубнах євже згадана фірма «Лубнигазсервіс». Офіційно керівником підприємства вказано Долженкова Миколу Івановича, хоча, як виявилося, компанією управляє інша особа. Директорські повноваження виконує такий собі Максим Дунін, який так само є громадянином Російської Федерації. Чим не ідилія?

Саме Дунін стояв у витоків створення «Лубнигазсервісу», шантажем «посадивши на зарплату» більшу частину топ-менеджменту «Лубнигазу». Як повідомляють джерела в компанії, «бізнесмен»  виводить отримані через схему надприбутки підприємства до окупованого росіянами Криму, наживаючись на беззахисності простих українців і безкарності з боку «органів». Виникає логічне запитання: як таке взагалі можливо у воюючій 4 роки країні?

У той момент, поки громадяни країни-агресора і всілякі там Дуніни спокійно заробляють мільйони на нових схемах, тероризують, шантажують і залякують людей в Україні, ми й далі змушені стримувати Росію на Сході. А сам ворог, як виявляється, спокійно обживається в глибокому тилу. Це називається «нажили трутнів» на свою голову.

Тому і не дивно, що громадяни змушені реагувати на акти кричущої несправедливості. Їхнє бажання до пошуків правди цілком можна зрозуміти, адже економічна ситуація в країні доводить людей до зубожіння. В свій час невдоволення на місцевому рівні сприяло росту активності під час Майдану. Тоді суспільство підігрівалося історіями у Врадіївці, Первомайську та Смілі, тепер – через відсутність елементарного захисту з боку держави. Куди дивляться правоохоронні органи та СБУ? Чому людей з кожним днем обкрадають все більше? Тим самим влада кидає народ на призволяще перед т.зв. «бізнесменами», які заробляються мільйонні статки через подібні «схеми» у всіх куточках України. Не лише на користь собі, але і державі-агресору.

Час робити висновки.

Автор: Сергій Самсон

от Avtor

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.