КДКП звільнила прокурора, який підозрюється в збиранні хабарів разом з водієм

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія застосувала стягнення до прокурора Жмеринської місцевої прокуратури Вінницької області у виді звільнення з посади.

Про це свідчить рішення комісії від 12 грудня.

27 грудня прокурор Артур Новогребелець здав до НАЗК декларацію про доходи перед звільненням.

На думку комісії, його дії порочать звання прокурора і можуть викликати сумнів у його об’єктивності та свідчать про грубе порушення правил прокурорської етики.

Із дисциплінарної скарги вбачається, що водій Жмеринської місцевої прокуратури та прокурор цієї прокуратури Новогребелець, перебуваючи у дружніх та службових відносинах, діючи умисно, за попередньою змовою, розробили злочинну схему спільного незаконного збагачення, відповідно до якої водій підшукує осіб, які зацікавлені у прийнятті рішень у кримінальних справах, процесуальне керівництво та державне обвинувачення у яких здійснюють прокурори Жмеринської та Вінницької місцевих прокуратур.

29 липня 2018 року водій прокуратури отримав 6000 тис. доларів начебто за зміну обвинувачення у справі, що придбання, виготовлення чи зберігання наркотичних речовин було не з метою збуту (зі статті 307 ККУ на статтю 309 ККУ).

Із загальної суми 5000 доларів водій передав Новогребельцю. По 500 доларів мали отримати сам водій та прокурор, який приймав рішення у справі.

Новогребельця затримали. У нього та водія вилучено мічені купюри. Розслідування веде Головне слідче управління Служби безпеки України за ч.3 ст.368 КК.

Комісію прокурор переконував, що 5000 доларів він справді взяв, але це було повернення боргу його батькові. Водночас розписку він представити не зміг. Про існування розписки також не згадувалось в суді при обранні запобіжного заходу Новогребельцю. Як зазначила комісія, твердження про повернення боргу протирічить факту вилучення заздалегідь ідентифікованих коштів у Новогребельця та водія.

Разом з тим, вина прокурора у вчиненні злочину наразі не доведена обвинувальним вироком суду. Тому висновок КДКП має значення тільки для прийняття рішення щодо дициплінарного стягнення і не свідчить про доведеність вини, оцінку доказам у справі комісія не дає.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *