Кабмін ввів карантин через коронавірус: чому не варто панікувати

У середу, 11 березня, Кабінет міністрів України ввів карантин по всій країні до 3 квітня у зв’язку з епідемією коронавірусу Covid-19.

На своєму сайті Кабмін розповів про те, що зміниться.

Головне:

  • до 3 квітня оголошується карантин в дитсадках, школах і вишах;
  • забороняються масові заходи з понад 200 учасниками;
  • з дозволу міжнародних організацій спортивні змагання можна проводити без глядачів;
  • до 1 червня заборонять експорт засобів протиепідеміологічного призначення;
  • закриваються авіасполучення з деякими країнами.

Що ухвалив Кабмін

Згідно з рішенням Кабінету міністрів, в Україні на три тижні закриють школи, університети та інші навчальні заклади, а також опиняться під забороною масові заходи, чисельністю понад 200 осіб – наприклад, спортивні змагання, концерти. Однак спортивні ігри можна буде проводити з дозволу міжнародних організацій, але без глядачів. Крім того, уряд виділив 100 мільйонів гривень на купівлю засобів індивідуального захисту.

Читайте также:  Тайны бизнеса президента Украины. Опубликовано расследования об офшорах Владимира Зеленского

А нардепка Вікторія Сюмар також повідомила, що закриють авіасполучення з деякими країнами і більшу частину контрольно-пропускних пунктів (з 219 залишиться 49). Крім того, уряд виділив 100 мільйонів гривень на купівлю засобів індивідуального захисту.

У Києві ввели карантин через поширення коронавірусу COVID-2019 в усьому світі. Він розпочнеться вже 12 березня. У столиці закриють школи, дитячі садки, позашкільні та вищі навчальні заклади, а також розважальні центри, кінотеатри.

Протиепідемічні заходи та обмеження, попередньо, діятимуть, до кінця місяця. Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко

Час панікувати? Ні, навпаки

Карантин – превентивний захід, який не свідчить про те, що все погано і хвороба щосили лютує в країні. Навпаки, якщо його вчасно ввести, то кількість заражених буде мінімізовано.

Як відомо, хвороба передається при тісному контакті повітряно-крапельним шляхом – наприклад, якщо хворий чхне на відстані менше двох метрів чи буде з вами розмовляти, бризкаючи слиною. Крім того, вірус здатний виживати на твердих поверхнях – ручках дверей або поручнях ескалаторів.

На цьому тлі рішення Кабміну логічне і правильне – поки в країні всього лише один офіційно підтверджений випадок зараження коронавірусом, треба звести до мінімуму ризики для подальшого поширення.

Читайте также:  Тайны бизнеса президента Украины. Опубликовано расследования об офшорах Владимира Зеленского

Ще раз про профілактику

Лікарі неодноразово зазначають – для профілактики коронавірусу необхідно часто і дуже ретельно мити руки (бажано не менше 20 секунд), користуватися антисептиком і, якщо можливо, не торкатися руками обличчя.

Якщо останнє не виходить (все ж таки, це справа рефлекторна), то потрібно просто ще частіше мити руки. Однак на вулиці і в громадському транспорті краще цей процес контролювати.

Уникайте людних місць.

obozrevatel.com

Не набридаємо! Тільки найважливіше! Жми! Підписуйся! Поділись! Читай тільки краще!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *