Кабмін через коронавірус вирішив кардинально урізати держбюджет України

Кабмін запропонував Верховній Раді внести зміни до Держбюджету-2020 року, які передбачають збільшення дефіциту бюджету у 4 рази, скорочення фінансування розвитку освіти і регіонів.

Про це повідомив народний депутат від БПП Олексій Гончаренко у своєму телеграм-каналі. За його словами, мова йде про пропозиції Кабміну, які вони направили керівництву Верховної Ради.

Бюджет України

За словами Гончаренка, пропозиції Кабміну такі:

1. Зменшити доходи держбюджету на 115 млрд грн.

2. Збільшити видатки на 96 млрд грн.

3. Таким чином дефіцит держбюджету збільшиться на 202 млрд грн, або майже вчетверо.

4. Для покриття дефіциту збільшити внутрішні запозичення на 147 млрд грн та зовнішні на 131 млрд грн. У Кабміні кажуть, що компенсують за рахунок запозичень, продажу облігацій внутрішньої держпозики, Гончаренко передбачає, що буде прихована емісія.

Читайте также:  Тисяча гривень за вакцинацію буде виплачена на віртуальні платіжні картки через "Дію", - Шмигаль. ВIДЕО

5. Створити в держбюджеті стабілізаційний фонд на 124 млрд грн, який розподілятиме Кабмін практично в ручному режимі.

6. Урізати всі програми розвитку освіти (включаючи програму Нова українська школа), регіонального розвитку (ДФРР, субвенція ОТГ на інфраструктуру, соцеконом), підтримки сільгоспвиробників.

7. Зменшити фінансування дорожніх робіт майже на 8 млрд грн.

8. Скасувати підтримку національного кінематографу, театрів, Українського інституту книги.

9. Урізуються витрати на спорт, включаючи осіб з інвалідністю.

10. Обнулити фінансування місцевих виборів-2020.

Фінансування Верховного Суду пропонується скоротити на 100 млн гривень. Було заплановано 2 млрд 383 млн грн, пропонується 2 млрд 273 млн грн.

Видатки на Міністерство внутрішніх справ планують залишити на тому ж рівні: урізають лише 4 789 грн. У держбюджеті 2020 року закладено 92 966 443 грн, а зі змінами – 92 961 654 грн.

Читайте также:  Люди у владних кабінетах зливають інформацію ворогу, - ексголова ГУР МО Бурба

“Фонд регіонального розвитку урізають на 7,5 млрд, підтримка АПК на 4 млрд, субвенції місцевим бюджетам”, – написав Гончаренко.

“Крім повного урізання бюджету Уряд вирішив забрати податок на паливо в розмірі 13,44%, який йшов до місцевих бюджетів. Тобто, після того, як скасували податок на оренду землі і нерухомість, зараз хочуть скасувати і збір акцизу з палива до місцевих бюджетів і туристичний збір”, – додав Гончаренко.

Пізніше нардет від БПП Ірина Геращенко написала на своїй сторінці у Facebook, що у Верховній Раді проходить зустріч керівництва парламенту, фракцій і уряду.

“Обговорюємо отримані пізно вночі пропозиції Кабінету міністрів щодо стабілізації економіки. Уряд визнає, що втрати для бюджету в результаті коронавірусу будуть дуже серйозні, і пропонує суттєве скорочення витрат за всіма статтями і створення стабілізаційного фонду”, – написала вона.

Читайте также:  Перші таблетки від COVID-19 схвалили в ЄС

За словами Геращенко, також обговорюється порядок денний позачергової сесії Верховної Ради.

Позачергове засідання Кабміну імовірно відбудеться 26 березня. На ньому розглянуть пакет рішень для підготовки секвестру (урізання витрат) бюджету і введення надзвичайного стану.

Це буде прямою підставою для скликання позачергової сесії, де нардепи винесуть питання на голосування. В уряді планують урізати “неефективні статті витрат”. Йдеться про великі зарплати для топчиновників, премії та інші незахищені статті бюджету.

obozrevatel.com

Сайт не фінансується ні державою, ні міжнародними грантами. Читай, аналізуй, поширюй! З повагою, редактор незалежного інформаційного дайджесту «Україна – це ТИ».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *